Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Yazarlar

 Futbol anlamında çok arzu ettiğimiz ve 26 yıldır şampiyonluk hasretini çektiğimiz bir yıl yaşadık, kupayı aldık ve 2.Lig’e yükseldik.Artık geçen sezon geride kaldı. Şampiyonluk tadını doyasıya çıkardık ve mutlu olduk. Bize bu mutluluğu yaşatanlara..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Batman petrol şehri.Bir dönemler coğrafya derslerinde Batman’ı petrol şehri olarak bilirdik ya da ülke genelinde herkes böyle bilmektedir. Lakin reel de durum tezat.Sokaklar çukurdan geçilmiyor,Yollar yamaya dönmüş,Batman’ın girişi tek kelim..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Derler ya, “kör ölür badem gözlü olur” diye, bizimkisi de biraz bu misal. Önce Müslüm’ün filmini çektiler, baktılar ilgi çekiyor hemen ardından Bergen’in filmini yapıştırdılar. Gişede iyi iş yapmış olacak ki Dilbera..
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Türkiye’de yüzlerce insan iş yerinde can güvenliği olmadığı için çalışırken hayatını kaybetmektedir. Sorumsuzca davranışlar, yüzlerce aileyi param parça etmektedir. Hayatını alın teri ile kazanmaya çalışan işçilerimizin hayatları hiç..
Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Bu sene geçirdiğimiz Ramazan sıcaklara denk gelmedi, amma temel gıdada yaşanan fahiş zamlar nedeniyle Ramazan ayı parası olanları da tıpkı olmayanlar gibi etkiledi.Neye el atsak pahalıydı.Her Ramazan ayında zamlanan gıda çeşitlerini biliyordu..
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.İmanın en alt noktası yani bu bile imandandır. Efendimiz buyuruyor ki,"Yolda eziyet veren bir şeyi yoldan kaldırmak" bu bile insanın imanını gösterir. Hocam bunun imanla ne alakası var, imandandır diyor efendimiz aleyhi salat-ü ve selam...
Corona Virüs başta olmak üzere enfeksiyonların arttığı son günlerde bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemi bir kez daha gündeme geldi.Peki, bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler nelerdir?Bağışıklık sistemini güçlendirmek ..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=