Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Yazarlar

 Futbol anlamında çok arzu ettiğimiz ve 26 yıldır şampiyonluk hasretini çektiğimiz bir yıl yaşadık, kupayı aldık ve 2.Lig’e yükseldik.Artık geçen sezon geride kaldı. Şampiyonluk tadını doyasıya çıkardık ve mutlu olduk. Bize bu mutluluğu yaşatanlara..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Batman’ın yeni Valisi Ekrem Canalp, geçtiğimiz gün Batman basınıyla bir araya geldi. Geldi gelmesine ama organizasyon sıfır. Düşünün yeni bir Vali gelmiş ve ilk kez Batman basınıyla bir araya gelecek, amma bakıyorsunuz ki mesleğe yıllarını vermiş gazetecilerden tutun..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Türkiye'de ve yaşadığımız kent olan Batman'da emlak fiyatları belli. Allah kiracı olanların yardımcısı olsun. Çocukluğum ve gençliğim hep kirada geçti. Birkaç yılda bir taşınırdık. Hem İstanbul'da ve sonrasında Batman'da kiracı olmanın ne menem bir ..
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
       İnsanlığın çoğaldığı bu dönemde, sanki insanın kendisine ayırdığı zaman azmış gibi birden, zamanın çok çabuk geçtiğini fark ediyor. Oysa ki sadece hayatımızda yapılacak işlerin sayısı arttı ve bundan dolayıdır ki, neler yapaca..
Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Bu sene geçirdiğimiz Ramazan sıcaklara denk gelmedi, amma temel gıdada yaşanan fahiş zamlar nedeniyle Ramazan ayı parası olanları da tıpkı olmayanlar gibi etkiledi.Neye el atsak pahalıydı.Her Ramazan ayında zamlanan gıda çeşitlerini biliyordu..
Kıymetli okurlar sosyal medya üzerinde Kozluk ilçemiz Ünsaldı Köyü (Dırşane) cami imam hatipi sayın Musab Sezgin hocamıza şöyle 3 soru yönelttik ve sorduğumuz soruları ve hocamızın verdikleri cevapları yazı köşemize taşıdık.Birinci soru:  Hayvana fazl..
Corona Virüs başta olmak üzere enfeksiyonların arttığı son günlerde bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemi bir kez daha gündeme geldi.Peki, bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler nelerdir?Bağışıklık sistemini güçlendirmek ..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=