Lütfen bekleyin..

Advert
FLAŞ HABER

Mehmet SABAZ

KABE KUTSALIMIZDIR

04 Şubat 2021, 13:34 Okuma: 1175

Rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla…
Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesini sert bir dille eleştirerek "Müslümanların ortak kutsal değeri, mukaddes Kabe’mize yapılan bu hadsiz saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum."
KABE bütün müslümanların ortak noktasıdır. Tarih boyuncada Kabe'ye sözlü veya filli saldırılar olmuştur. Ancak hiçbiri sapkın emellerine ulaşamamışlar ve ulaşamayacaklardır. Çünkü kabenin sahibi olan cenab-ı Allah şimdiye kadar kabeyi nasıl korumuşsa bundan sonrada koruyacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Üniversiteler milli ve dini değerlerimize saygısızlık yapılacak yerler değildir. Yapılan bu hadsizlik ifade özgürlüğü de değildir. Bu yapılanlar ülkemizin huzuruna ve milletimizin birbirine olan saygı ve sevgisine yönelik saldırılardır. İnsanlarımızın birbirine sevginin yerine, nefreti saygının yerine çatışmayı çıkarmak isteyen zavallıların yaptığı hadsizliktir ve kendini bilmezliktir. Milletimizin tamamı gerek devlet yetkilileri, gerek sivil toplum kuruluşları, sendikalar, dernekler, Odalar Birliği, Diyanet İşleri Başkanlığı hepsi birden bu çirkin olayı yapanları lanetleyip kınadılar. Hatta Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş şöyle yazılı bir açıklamada bulundu: "Boğaziçi Üniversitesi önünde müslümanların mukaddes mekânı, kıblemiz Kabe'ye ve islami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağız ve bu saygısızlığı yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağız."
Duyarlılığından dolayı başkanı ve kurumu tebrik ediyorum. Kurumla gurur duyuyorum. Bu da göstermektedir ki, insanlarımız hangi amaç için olursa olsun, kutsal değerlerimizin alet edilmesini ve saygısızlık yapılmasını asla ve asla kabul etmemektedir. Bu birlik bizleri çok mutlu ediyor. Böyle hassas konularda birlik olmak ülkemiz için çok önemlidir. Cenab-ı Allah bozmasın daha da daha kuvvetlendirsin. Bu yapılan hadsizlik sadece milletimizi değil bütün İslam alemini de üzmüştür. İlgili kurumların yasal olarak gereğini yapacaklarına inancım tamdır. Huzurumuzu bozanlara müsaade edilmemelidir. Bunu yapanlar cenab-ı Allah haklarından gelsin. Nasıl ki, Ebrehe ordusuyla Kabe'yi yıkmaya gidince cenab-ı Allah onun ve ordusunun üzerine Ebabil kuşları gönderdi, ordusunu yok etti. Cenab-ı Allah bu hadsizliği yapanlara da müstahak oldukları bir cezayla cezalandırsın. Onları kahrı perişan etsin.
Kabemize duyduğumuz muhabbetten dolayı, bütün müslümanlar olarak dua yaptığımızda onları lanetleyelim. Allah'ın laneti onların üzerine olsun. Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi, mağfireti, inayeti, hidayeti hepimizin üzerine olsun. Hakka namzet ol.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
66 gün önce
150 gün önce
185 gün önce
206 gün önce
214 gün önce
248 gün önce
255 gün önce
297 gün önce
305 gün önce
311 gün önce
318 gün önce
445 gün önce
452 gün önce
459 gün önce
472 gün önce
479 gün önce
536 gün önce
542 gün önce
556 gün önce
563 gün önce
578 gün önce
592 gün önce
634 gün önce
641 gün önce
662 gün önce
676 gün önce
683 gün önce
697 gün önce
711 gün önce
718 gün önce
739 gün önce
767 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=