Lütfen bekleyin..

Advert
FLAŞ HABER

Nail Kadirhan / KELAM

Ben ve hepiniz...

31 Mart 2021, 14:50 Okuma: 567

Evet sevgili dostlar, 1913 yılında ilçe ve 16 Mayıs 1990 yılından beri de il olan Şırnak her  zaman özellikle ulaşım, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her konuda yatırımsızlık nedeniyle son sıralarda yer aldı.  O yüzden eğitimdeki başarı ortalamasında nüfusa göre hep son sıralarda yer almasına rağmen kendi yağında kavrularak bilim insanını da, doktorunu da, avukatını da, mühendisini de, öğretmenini de yardımcı sağlık personelini de vs. vs. yetiştirdi. Şırnaklıların büyük bir kısmı da halen kendi memleketine vefa borcunu ödemek için il merkezi ve ilçelerinde görevlerini yapmaya devam ediyor onlara yürekten alkış. Toplumsal duyarlılık konusunda sırt ta kütüphaneden, kadın girişimcilere kadar, Balveren beldesindeki eğitim başarısı ve bir özel okul gibi faaliyet gösteren gönüllü öğretmenlerine kadar herkes üzerine düşeni yaparken, maalesef üzülerek belirtmeliyim ki o duyarlılığı iş insanlarından yeterli oranda görmek geçmişte olduğu gibi günümüzde de görememenin burukluğunu yaşıyor. Her zaman başka başka konularda Türkiye gündemine oturtulurken, bu sefer de kendi duyarlılığı ve çabaları ile çabalayan işte o Şırnak, virüs ile mücadelede 81 il arasında  ilk sırada yer almayı başardı. Pandeminin Türkiye’de pik yaptığı sıralarda bundan nasibini alan Şırnak ve ilçelerinde de onlarca genç, yaşlı, kadın, erkek yaşamını yitirdi ve binlercesi de virüse yakalandı fakat kısa sürede uyarılara uyarak bu günlere geldi. Hiçbir başarı tesadüf değildir. İşte Şırnak şimdi bütün illere “Ben ve hepiniz” diyor.
Şimdi yine basının gözdesi oldu Şırnak, keşke daha önceleri şimdikinin yüzde biri basının ilgisi olabilseydi.  Her alanda yalnızlığı ile gündeme gelen Şırnak yine unutulmuşluğu yalnızlığı ile gündemde aslında. Pandeminin kasıp kavurduğu günlerde yazdık hastane, uzman hekim, yeterli test vs vs... Yazmayada devam edeceğim sanırım nefesim yettiğince. Bu gün şöyle oldu böyle oldu diye ahkam kesenler, onlarca kez acıya ölümlere boğulan Şırnak mavi olunca mı aklınıza düştü sorarım size. Tabi ki Şırnak ve Şırnaklılara verilecek cevabınız söyleyecek söz için yüzünüz varsa.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
14 gün önce
87 gün önce
91 gün önce
102 gün önce
285 gün önce
291 gün önce
300 gün önce
363 gün önce
420 gün önce
490 gün önce
542 gün önce
553 gün önce
661 gün önce
710 gün önce
780 gün önce
829 gün önce
916 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=