Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

İsmail Ertuğrul

HORMONLU İNSANCIKLAR

31 Ocak 2022, 17:15 Okuma: 296

        Selam sevgili okuyucularım
        Bu sayıdaki yazımda biraz serzenişte bulunarak yazıyorum. Belki diyeceksiniz acaba nedir bu serzenişler. Ama şunu belirtmek istiyorum ki bazen insanoğlu gördükleri ve yaşadıkları karşısında ister istemez rahatsızlık duyup bu rahatsızlılığını paylaşacak dost arar. Aslında ben inanıyorum ki benim rahatsız olduğum konulardan birçok insanda rahatsız olmaktadır.
        Bir çiçek normal yetiştirildiğinde doğaya çok güzel koku verir. Vermiş olduğu kokuyla doğadaki canlılar mest olur yada bir sebze doğru ve düzenli şekilde ve mevsiminde yetiştiği zaman tadı bir başka farklı ve lezzetli olur. Maalesef biz doğada yetişen her şeyin GDO’sunu değiştirmekte bire biriz. Sanırım bu işi yapmakta dünya toplumu olarak çok başarılıyız.
        Öncelikle GDO nedir bunu bilmek gerek.  Bir canlının gen diziliminin değiştirilmesi ya da ona kendi doğasında bulunmayan bambaşka bir karakter kazandırılması yoluyla elde edilen canlı organizmalara “Genetiği değiştirilmiş organizmalar” kısaca GDO adı verilir.
        İnsanlar hep birilerine yardım etmek isterler veya istemezler. Kimilerine göre yoksulluk akılsızlık olarak nitelendirilir. Aç tokun halinden ne anlasın gibi. Ama bir gerçek vardır ki bu dünyada ve bu ülkede gerçekten yardıma muhtaç ve yoksul insanlar da bulunmaktadır. Ne demiştir Hz. Muhammed (S.A.V) “Komşusu aç iken tok olan bizden değildir.” Gerçekten de İslam dini yardımlaşmaya çok önem vermektedir ve İslam’ın gereği Türkiye’de pek çok sivil toplum kuruluşları yardımlaşma konusunda ne gerekiyorsa yapmakta ve toplum içinde yardıma muhtaç kişilere yardım etmeye çalışmaktadır. Toplumsal barış ve huzurun sağlanması için yardımlaşma son derece önemlidir. İnsanın, dini ve vicdani görevi olan yardımlaşmaya peygamberimiz bu güzel sözü ile dikkat çekmiştir.
        Birde madalyonun diğer yüzü vardır. Yani bu yardımlaşmalar sayesinde kurulan kuruluşlar aracılığı ile elde edilen gelirleri yardıma muhtaç kişilere vermek yerine kişiler ve ya kurumların kendi ceplerine haksız yere pay almaları gibi. İşte bu hormonlu insancıklar hem ülkemize hem de kendilerine farkında olarak ve ya olmayarak zarar vermektedirler.
        Bana göre gerçek yoksulluk, parasızlık değil vicdansızlıktır. Vicdanını yitiren kişi, hem yüreksizdir, hem de çaresizdir. Zaman hayattan öyle şeyler alır götürür ki işte o zaman keşkeler sayısı hayatında yer eder.  Hormonlu insancık olmaktansa adam gibi adam olup çevremize bakmalı ve gerçek insanlığımızla yoksullarımızın ihtiyaçlarına elimizden geldiği kadar karşılık vermeliyiz.
Yani GDO yerine GERÇEK ve ORGANİK olmalıyız.
       

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
5 gün önce
76 gün önce
97 gün önce
104 gün önce
112 gün önce
124 gün önce
139 gün önce
146 gün önce
160 gün önce
172 gün önce
181 gün önce
207 gün önce
216 gün önce
230 gün önce
244 gün önce
250 gün önce
264 gün önce
279 gün önce
342 gün önce
363 gün önce
370 gün önce
377 gün önce
405 gün önce
413 gün önce
913 gün önce
921 gün önce
923 gün önce
934 gün önce
942 gün önce
955 gün önce
962 gün önce
965 gün önce
966 gün önce
969 gün önce
972 gün önce
975 gün önce
985 gün önce
997 gün önce
1005 gün önce
1015 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=