Lütfen bekleyin..

Advert
FLAŞ HABER

Nail Kadirhan / KELAM

Liyakat ruhuna fatiha…

13 Haziran 2022, 14:00 Okuma: 285

 

Sevgili okurlar, değerli dostlar; gerek resmî gerekse özel kurumlarda yok olan liyakatsiz eleman çalıştırma maalesef verim ve başarının düşmesine neden olan en önemli sebeplerin başında geliyor.
Bütün kamu ve özel kurumlarda bu sorun artık alenileşmiş ve her açıdan sıkıntıların artmasına neden olmaktadır.
Tabi durum böyle iken işsizliğin resmî rakamlara göre yüzde 12'lere çıkması işe alımlarda alınacak bir kişi için yüzlerce kişinin başvurduğu gözlenmektedir.
Bazı işler için de adrese teslim şartnameye rastlamak mümkün.
İddialara bakıldığı zaman da, iş aslanın midesinde ve çıkarmak için de sağlam referanslara sahip olamayan kişiler sadece başvuruları ile kalıyor.
Son zamanlarda zabıt katibi, ceza infaz memuru, bekçilik, belediyeler ve hata özel kurumlara alınacaklar gibi gibi işler için başvuru rakamlarının onbinleri aştığı açık kaynaklarda yer aldı.
Çalışanlara balonda milyonlarca kişinin asgari ücretle çalıştığı dikkati çekiyor. Ücretler yerinde sayarken neredeyse günübirlik gelen akaryakıt ve buna bağlı gıda ile diğer tüketim ürünlerinin fiyatları da artıyor. Sadece akaryakıt mı? Ya enerji ve doğalgaz onlar da her birkaç ayda bir yapılmaya devam ediyor.
Vatandaşa gelince her evde artık bir ekonomi uzmanı yetişti, maaş alındığı gün hemen en büyük sorumluluk sahibi bu azmanlar kuruşu kuruşuna hesap yaparken, yine de ay sonunun denk bütçe ile gelmesi mucize gerektiriyor.
Herkese kolaylıklar diliyorum.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
14 gün önce
87 gün önce
91 gün önce
102 gün önce
285 gün önce
291 gün önce
300 gün önce
363 gün önce
420 gün önce
490 gün önce
542 gün önce
550 gün önce
553 gün önce
662 gün önce
711 gün önce
781 gün önce
829 gün önce
916 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=