Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Nail Kadirhan / KELAM

Neyin görüntülenmesinden korkuluyor?

27 Haziran 2022, 15:22 Okuma: 104

Evet sevgili okurlar, değerli dostlar; son zamanlarda çeşitli toplumsal etkinlik ve faaliyetlerde basın mensuplarına uygulanan baskılar ve hata şiddete varan karşıtlıklar dikkat çekiyor. İstanbul’da yapılmak istenen bir yürüyüşte de yine basın mensupları hedefteydi. İtildiler, kakıldılar, ters kelepçe işe gözaltına alınanlar oldu. Bazıları toplumsal eylemlerde yapılan tüm itirazlara rağmen basının görevini yapmasını engellemeyi işinin bir parçası ve bir görev olarak görüyor. Acaba bu etkinlik ve faaliyetlerde neyin görüntülenmesinden korkuluyor. Korkulacak birşey yok ise bırakın görevleri halkı bilgilendirmek olan gazeteciler görevlerini yapsın.
Basın mensuplarının görevi halka olan biteni doğru bir şekilde aktarmaktır. Bu gazetecilere başka bir anlam veya görev yüklemek yanlış böyle biline.
Zaten en büyük yanlış bana göre, gazetecileri yandaş, candaş, muhalif vs vs  gibi rollere sokmak veya buna zorlamaktır.
Gazeteciler gözaltına alınırken orda burda toplantı yapan veya olup bitenleri görmezden gelen meslek örgütleri ne işe yarar diye sormadan da edemiyor insan.
Daha geçen hafta Diyarbakır’da gözaltına alınan 16 gazeteci tutuklandı ve yine sessizdi bu kurumların çoğu. Kendi meslektaşlarının ve üyelerini hakkını sormaktan, sahip çıkmaktan ve korumaktan söz edemeyen acziyet içinde olan o kurumlara da selam olsun.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
41 gün önce
44 gün önce
55 gün önce
238 gün önce
245 gün önce
254 gün önce
317 gün önce
374 gün önce
444 gün önce
496 gün önce
504 gün önce
507 gün önce
615 gün önce
664 gün önce
734 gün önce
782 gün önce
869 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=