Doğalgaz isteği oylamayla belirlendi

19 Mayıs mahallesinde gerçekleşen mahalle buluşmasında kadınlarının doğalgaz isteğini oylamaya sunan Vali krem Canalp, çoğunluğun evet demesiyle mahallenin bazı sokaklarını doğalgaz yapılması programına aldı.

Doğalgaz isteği oylamayla belirlendi
Yayınlama: 28.09.2023 16:19:14
401
A+
A-

KADINLAR DOĞALGAZ İSTEDİ…

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ sloganıyla başlattığı mahalle buluşmalarının 11’ncisini 19 Mayıs mahallesinde gerçekleşti. 19 Mayıs mahallesi taziye evinde gerçekleştirilen mahalle buluşmasına Vali Canalp’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, kamu kurum müdürleri, mahalle muhtarı Mehmet Kolaldıran ve mahalle sakinleri hazır bulundu. 19 Mayıs mahalle sakini kadınlar “Doğalgazın nimetlerinden bizler de faydalanmak istiyoruz” önerisine Vali Canalp, Siirt Batman Aksa Doğalgaz Şirket Müdürü Yusuf Demirtaş’ın talebi nasıl değerlendirdiğini sordu. Doğalgaz altyapı çalışmalarına 2024 yılı içerisinde başlanılabileceğini belirten Aksa Doğalgaz Müdürünün ardından konuşan Vali Canalp, “Doğalgaz çalışmaları 2024 yılında başlarsa kış mevsimine denk gelecektir. Bu da çalışmanın tamamlanmasına kadar çamurlu sokaklar anlamına gelecektir. Sizler ‘evet yapılsın’ diyorsanız oylamaya sunarız, mahalle sakinlerimiz ne istiyorsa onu yaparız” şeklinde konuştu. Yapılan oylama sonucu çoğunluğun “evet doğalgaz yapılsın, bir süre kazı çalışmalarına razıyız” demelerinin ardından 19 Mayıs mahallesinin bazı sokakları doğalgaz yapılması programına alındı.

“SHM HASTANEYE DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR”

Sağlıklı Hayat Merkezi’nin (SHM) hastaneye dönüştürülmesi talebi ile ilgili konuşan Vali Canalp, “Sağlıklı Hayat Merkezlerinin kişide kanserlerin erken teşhis edilmesine imkan sağlıyor. Bu açıdan da çok kıymetlidir. Şayet sizler buranın hastane gibi hizmet edilmesini istiyorsanız çalışmalara başlanır” dedi. Programın ilerleyen sürecinde park yapılması, mobese kamera takılması, yolların asfaltlanıp, kaldırımların kilitli parke taşı ile döşenmesinin yanı sıra vatandaşlardan gelen dilek, talep ve şikayetler tek tek not alındı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.