“Meslek liseleri avantaj sağlıyor”

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Üniversitesi arasında imzalanan Akademisyen- Öğrenci Buluşmaları iş birliği protokolü çerçevesinde Prof. Dr. Hamit Adin, Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “Türkiye’de Mühendislik” konulu eğitim verdi.

“Meslek liseleri avantaj sağlıyor”
Yayınlama: 27.09.2023 12:56:46
219
A+
A-

Türkiye’de mühendislik eğitiminin tarihsel gelişimine değinen Prof. Dr. Adin, ülkede mühendislik eğitiminin niteliklerine ve bu niteliklerin artırılması için yapılan çalışmalara değindi. Adin, meslek lisesinde okumanın mühendislikte gereken alt yapı, bilgi ve tecrübeyi daha erken yaşlarda almasını sağlayıp ilerleyen yıllarda veya mühendislik tercihlerinde meslek lisesi öğrencilerine avantaj sağlayacağını vurguladı. Meslek lisesi öğrencilerinin yetenekli olduğunu, üretime katkıda büyük önem taşıdığını anlatan Prof. Dr. Adin, gelecekte öğrencilerin kendilerini mesleki anlamda geliştirebilmeleri için yapılması gereken konulara ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Batman MTAL Müdürü Necmettin Doğan Kümet, AR-GE Eğitim Akademileri Koordinatörü Yunus Emre Tufan ve üniversite akademisyenlerinin de katıldığı “Türkiye’de Mühendislik” konulu eğitim öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla tamamlandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.