Odun ve kömür sobalarına talep arttı

Bu alana eklemiş olduğunuz haberle ilgili kısa bir özet bilgisi ekleyebilirsiniz. Bu metin yazı düzenleme sayfasında “Özet” bölümünden eklenebilir. Özet eklenmişse başlık altında kalın olarak bu şekilde gösterilir, eklenmemişse bu alan boş kalır.

Odun ve kömür sobalarına talep arttı
Yayınlama: 10.05.2022 16:17:05
Düzenleme: 22.10.2022 23:54
38
A+
A-

Batman ’da yaklaşık 20 yıldır odun ve kömür sobası satışı yapan esnaflar, son yıllarda sobalara olan talebin yeniden arttığını söyledi.
Batman ’da özellikle doğalgaz olmayan evlerde kışa hazırlık için vatandaşlar soba kurma telaşına girdi. Batman’da 20 yıldır soba satışı ve tamiratı yapan esnaf, bu yıl soba satışlarının arttığını söyledi. Soba kullanmanın da kuralları olduğunu ve daha iyi bir ısı almak için bacanın temiz olması gerektiğini söyleyen esnaflar, “Sobaya talep çoğaldı. Şimdi soba ve boru rağbette, son birkaç seneye göre satışlar iyi. Sobaların hepsi yanar ama yakmasını bilmek lazım. Kuralına göre dolduracağız ona göre yakacağız. Yakılan sobadan daha iyi yararlanmak için bacanın temiz olması gerekiyor. Kuzine ve normal evlerde kullanılan sobalarımız hep farklıdır. Hepsinin farklı bir özelliği var mesela vatandaşlar kuzinenin fırınından da yararlanabiliyor, üstü kullanılabiliyor ama normal sobalarda tek bir yerden iş yapılıyor” diye konuştular
“FİYATLAR İKİ KATINA ÇIKTI”
Soba fiyatlarının geçen yıllara göre iki katına çıktığını dile getiren esnaflar, “Biz yıllardır kömür sobalarının bütün tamirlerini yapıyoruz, parçaları dahil her şeyini yenileyebiliyoruz. Soba fiyatları geçen senelere göre yüzde yüz arttı. Fiyatlar 1250 liradan başlıyor, bin 500 liraya kadar ulaşıyor” dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.