2. Küresel Medya Buluşması Alanya’da başlıyor

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Medya Çalıştayı ve Ödül Töreni’ni kapsayan küresel buluşmanın ikincisi 27-30 Ekim tarihleri arasında Alanya’da gerçekleştirilecek.

2. Küresel Medya Buluşması Alanya’da başlıyor
Yayınlama: 26.10.2022 15:49:02
65
A+
A-

 

 18 ÜLKEDEN TOPLAM 156 GAZETECİ KATILIYOR

18 Ülkeden 37 yabancı gazeteci ile birlikte toplam 156 gazetecinin katılacağı buluşmanın onur konuğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olacak. Tatar, Küresel Diplomasi Ödülü’nü de alacak. Bir başka onur konuğu da Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu. Ankara’daki yoğun programı nedeniyle ödül törenine yetişememesi halinde Çavuşoğlu’nun online olarak görüntülü bağlantıyla bir konuşma yapması bekleniyor.

ÖNEMLİ KONUKLAR VAR

Lonicera World Otel’de yapılacak ödül törenine Dünya Rus Medya Konseyi Başkan Vekili Mihail Gusman, Dünya Basın Konseyleri Başkanı ve KKTC Basın Konseyi Başkanı Prof. Dr. Melek Şule Aker, duayen gazeteci yazar Yavuz Donat, TRT World Koordinatörü Bora Bayraktar, Haber Global CEO’su Mammad Gulmammadov, Eko Türk TV sahibi Cengiz Özdemir, MESAM Başkanı (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Recep Ergül, MESAM Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Çalışma Bakanı Mustafa Kul da katılacaklar. Duayen gazeteci yazar Yavuz Donat, TRT World Koordinatörü Bora Bayraktar, Ukrayna savaşında yaptığı yayınlarla dünyanın dikkatini çeken Kırımlı kadın gazeteci Gülsüm Khalilova ile TÜRKSOY geçmiş dönem Başkanı Düsen Kaseinov’un da ödül alacağı gala gecesi, 20’ye yakın Türkiye ve KKTC kanalından canlı yayınlanacak. Çalıştay ise Eftelya Otel konferans salonunda gerçekleştirilecek.

KGK ÖDÜL TÖRENİ VE GALA YEMEĞİ PROGRAMI

28 Ekim Cuma akşamı Lonicera World Otel Balo Salonu’ndaki Gala Yemeği ve Ödül Töreni programı, Benan Kepsutlu’nun Türkçe ve İngilizce sunumuyla başlayacak. Açılış konuşmalarını KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar gerçekleştirecekler. Ardından Küresel Başarı Ödülleri ile şükran plaketleri takdim edilecek.

DİM: ALANYA’YA MİNNETTARIZ

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya buluşmasının önemini belirterek, “Geçen yıl küresel medya buluşmasının ilkini yine Alanya’da yapmıştık. Alanya yıllık genel çalıştay ve ödül törenimiz için değişmez adresimiz oldu. Alanya’nın tüm dinamikleriyle bu organizasyona verdiği desteğe minnettarız. Çalıştayın şimdiden camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.