Her öğrenci bir fidan dikecek

Kampüs alanlarının daha yeşil bir görünüm kazanması amacıyla Batman Üniversitesi ile Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü arasında ağaçlandırma seferberliği çerçevesinde ağaçlandırma işbirliği protokolü imzalandı.

Her öğrenci bir fidan dikecek
Yayınlama: 25.10.2022 17:21:55
76
A+
A-

Protokol, Batı Raman Kampüsünde Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin tarafından imzalandı. Protokolün geçerli olacağı 5 yıl boyunca, Batman Üniversitesinde öğrenim gören öğrenci sayısı kadar fidan dikimi gerçekleştirilerek. Üniversite kampüs alanlarının daha yeşil bir görünüme kavuşturulmasının amaçlandığı bildirildi.

İmzalanan protokol ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. İdris Demir, göreve geldiği günden itibaren ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarını önemli gündem maddeleri arasına koyduklarını ve bu doğrultuda binlerce fidan diktiklerini vurguladı. Doğa ve çevreyle uyumlu projeler ürettiklerinin altını çizen Rektör Demir, kampüs alanlarını her canlı için yaşanabilir hale getirmeye gayret gösterdiklerini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.