“Batman sanayide hak ettiği yerde değil”

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, beraberindeki heyetle birlikte Batman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığına yeniden seçilen Abdülkadir Demir ve yönetimini ziyaret etti.

“Batman sanayide hak ettiği yerde değil”
Yayınlama: 24.11.2022 15:47:23
52
A+
A-

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin ve heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. Şahin, Batman’ın sanayi anlamında istenilen seviyeye çıkması için mülki amirlerin ve herkesin elinden gelen desteği vermesi gerektiğini ifade etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Demir, Batman sanayisinin hak ettiği seviyeye gelmesi için ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini belirti.

“HALKIN BATSO’DAN BEKLENTİSİ VAR”

BATSO Başkanı Demir ve yeni yönetimini tebrik etmek üzere ziyaret ettiklerini, belirten Şahin, “Batmanımıza ve halkımıza hayırlı hizmetlere sebep ve vesile kılsın. Halkımızın BATSO yönetiminden beklentisi var. Batman sanayi ve ticaret anlamında olması gereken noktada değil. Bu anlamda siyasilerin de yönetime destek olup yanlarında olması lazım. Gerek istihdam anlamında gerek sanayileşme anlamında gerek Batman ticaretinin sınırları aşması noktasında gerek siyasilerin gerekse de yöneticilerin destek vererek Batman halkının ihtiyaç duyduğu noktaya birlikte getirilecektir” ifadelerini kullandı.

“SORUNLARA BİR BÜTÜN OLARAK SAHİPLENMELİYİZ”

HÜDA PAR olarak bütün kurumlar ile diyalog içerinde olduklarını belirten Şahin, “HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı olarak kurumlarımızı ziyaret edip diyalog içerisine giriyoruz. Bu anlamda bizlere de düşen bir şey varsa bizler de hazırız. Belki sadece kendi alanlarıyla değil, Batman’ın sorunlarına bir bütün olarak sahiplenmemiz lazım. Hiçbir mazeretin ve hiçbir gerekçenin arkasına sığınmayarak Batman halkına gereken hizmetleri sunma noktasında birbirimizle yarış içerisinde olmamız lazım” dedi.

“BATMAN HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR”

Ziyarette bir açıklama yapan BATSO Başkanı Abdülkadir Demir, “İl başkanımız ve yönetiminin bizi ziyaret etmesinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu bizim üçüncü dönemimiz. Allah izin verirse kaldığımız yerden görevimize ve işimize devam etmek üzere yeni yönetimimizi oluşturduk. Büyükşehir belediyesine aday ilimize tabi ki şu anki sanayi durumu tabi ki yakışmıyor. Bunun için hem siyasi partilerimiz, hem STK’larımız ciddi manada çaba sarf ediyorlar. Ama henüz istediğimiz yere geldik mi maalesef halen gelemedik. Bu konuda da ilgili gerekli mercilere, hükümete ve bakanlıklara taleplerimiz oldu ve taleplerimiz de olmaya devam edecektir. Umarım Batman hak ettiği yere gelecektir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.