Kapadokya’da hayallerine kavuştular

Hayallerini yaptıkları maketle sergileyen Batmanlı öğrenciler, Kapadokya’da hayallerine kavuştu.

Kapadokya’da hayallerine kavuştular
Yayınlama: 14.11.2022 16:54:10
47
A+
A-

Batman Çevrimova İlkokulu öğrencileri Kapadokya bölgesine olan hayranlıklarını, bir tiyatro gösterisinde yaptıkları kartondan peribacaları ve sıcak hava balonları maketleri ile sahneye yansıttı.

Çocukların kartondan yapılan peribacaları ve sıcak hava balonları arasında sahneledikleri tiyatro oyununu öğretmenleri sosyal medyada yayınladı. Sosyal medyada yayınlanan görüntüleri izleyen AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, kartonlardan yapılmış peribacalarını ve sıcak hava balonu ile gezen çocukları Kapadokya’ya davet ederek gerçeklerini görmelerini sağladı. Kapadokya bölgesine gelen öğrenciler ilk olarak sıcak hava balonu ile Kapadokya bölgesini havadan seyrettiler. Pasha Ballon tarafından üretilen ilk yerli ve milli sıcak hava balonu sabahın erken saatlerinde Göreme beldesinden havalandı. Kapadokya bölgesini havadan izleyen çocuklar unutamayacakları gün yaşadı. Sıcak hava balonu ile uçan öğrencilerden Sina Yurdem; “Bizi Nevşehir’e ve Kapadokya’ya getiren milletvekilimize teşekkür ediyorum. Burada çok eğleniyoruz. Balon ile uçmak da çok keyifliydi. Balonları gördük, peribacalarını gördük. Okulda yaptığımız maket sayesinde buradayız. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“YUKARIDAN AŞAĞIYI İZLEDİK”

Bir diğer öğrenci Muammer Doğru da yaşadığı mutluluğu anlatarak; “Yukarıdan aşağıları gördüm. Her şey çok güzeldi” dedi. Okul öğretmeni Ayşenur Doğan da; “Çocuklarımız Kapadokya’yı görmeyi çok istiyorlardı. Okul olarak çocuklarımızı Kapadokya bölgesine getirme imkanımız yoktu. Bu nedenle biz de kartondan peribacaları ve balonlar yaptık. Çocuklarımız maketler arasında gezerek Kapadokya özlemini bir nebzede olsa gidermeye çalıştılar. En önemli derslerimizden birisi de coğrafya. Çocuklara peribacalarını kitaptan göstermek yerine bu şekilde canlı canlı göstermemize vesile olanlara teşekkür ediyorum. Çocuklarımız ile iki gün boyunca buradayız. Bu coğrafyayı, kültürel mirası çocuklarımıza tanıtacağız. Bu gezi çocuklarımız için unutulmayacak bir anı olacak” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.