Recebanlılar Derneği açıldı

Recebanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Batman GAP mahallesi Cafeler sokağı Bilgi apartman altında hizmete girdi.

Recebanlılar Derneği açıldı
Yayınlama: 27.11.2022 17:35:44
472
A+
A-

Recebanlılar Derneği lokal binasının açılışına İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, SGK İl Müdürü Alaattin Ökten, Koçerler Dernek Başkanı Emin Çelik, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, Recebanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İhsan Karakuş, Batman Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı M. Sıddık Çiftçi ve çok sayıda davetli katıldı.

“TÜM BATMANLILARIN HİZMETİNDE OLACAĞIZ”

Recebanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İhsan Karakuş, derneğin sadece Recebanlılara değil, tüm Batman’a hizmet vereceğini söyledi. Karakuş “Bu derneği kurmamızın amacı Receban ailesinin 10 köyü ve mezralarıyla ve Batman dışında yaşayan Receban aşireti mensuplarıyla birliktelik, beraberlik duygusunu yaşatarak, gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmek, aile bağımızı güçlendirip, genç nesli ile büyüklerimizi bir araya getirip tanışma ve dayanışmayı güçlendirmek ve gelecek nesillerimize, Receban aşiretine mensup gençlerimize, büyüklerimize ve bireylerimize tarihi bir miras bırakmaktır. Derneğimiz sadece Recebanlıların değil tüm Batmanlıların hizmetinde olacaktır” dedi. Haber-Recep Akın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.