“Sorunları çözecek yönetici yok”

Batman kent merkezinde ve çevresinde yıllardır çözülemeyen sorunlar olduğuna dikkat çeken HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, Batman milletvekillerinin ve yöneticilerinin sorunları çözmede yetersiz kaldığını söyledi.

“Sorunları çözecek yönetici yok”
Yayınlama: 23.11.2022 15:24:31
61
A+
A-

“MİLLETVEKİLLERİ SORUNLARLA İLGİLENMİYOR”

HÜDA PAR İl Başkanı Şahin ve heyeti, ölümlü kazaların da yaşandığı ana yola bitişik olan Yeniköy (kelpiço) köyüne ziyarette bulunduktan sonra açıklamada bulundu. Kentin sorunlarını iletmek ve çözüm yollarını bulmak için Batman Valisinden bir buçuk aydır randevu talebine dönüş yapılmadığını belirten Şahin, ilin mülki amirlerini görevlerini yapmaya davet etti. Başkan Şahin, “Batman-Diyarbakır karayolunun ilk 10 kilometresi maalesef halen bölünmüş yol kapsamına alınmadı. Batman’a 10 kilometre kala bölünmüş yol, çift şeritli yola bağlanıyor. Her ilin girişlerinde bölünmüş yol var iken maalesef Batman yolu hâlâ tek yoldur. Burada son 3 ay içerisinde ölümlü ve yaralamalı kazalar meydana geldi. Batman halkı, sorun ve sıkıntılarını dile getirmesi için ve takipçisi olması için Ankara’ya 5 milletvekili göndermiş, fakat maalesef milletvekillerimiz Batman halkının sorunlarıyla ilgilenmiyorlar. Batman’a gelen Valiler de neredeyse her biri bir siyasi partinin il başkanı görevini üstlenecek şekilde farklı sorunlarla uğraşıyorlar” ifadelerini kullandı.

“MÜLKİ AMİRE SESİMİZİ DUYURAMIYORUZ”

HÜDA PAR olarak Batman-Diyarbakır karayolunun sıkıntısını, riskini ve tehlikesini birkaç defa dile getirdiklerini hatırlatan Şahin, “Fakat bir türlü Batman milletvekillerine, Batman yerel yöneticilerine ve Batman’ın mülki amirlerine sesimizi duyuramadık. Şu an gerek karayolu ile ilgili gerekse de Batman’ın diğer sorun ve sıkıntılarıyla ilgili elimizde sürü dosya mevcuttur. Batman Valisiyle görüşmek için bir buçuk aydır randevu talep ettiğimiz halde kendisinden randevu alamıyoruz. Batman Valisi, ‘Ben, yerinde oturan bir Vali olmak istemiyorum’ gerekçesiyle görüşme talebimizi geri çevirmektedir. HÜDA PAR Batman il Başkanlığı olarak sahadayız ve Batman’ın sorunlarını peyderpey dile getiriyoruz. Bundan böyle de Batman’ın sıkıntılarını her hafta dile getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“BATMAN SAHİPSİZDİR”

“Hizmet görmemek Batman’ın kaderi olmaktan çıkmalıdır” diyen Başkan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Batman şu anda da sahipsizdir. Birilerinin artık Batman’a sahip çıkması lazım, HÜDA PAR olarak Batman’ın sorunlarını her hafta farklı şekilde dile getirmeye çalışacağız. Siyasilerin, mülki amirlerin, Ankara’nın sesimizi duymasını istiyoruz. Batman’ın Diyarbakır ve Hasankeyf yönünden girişleri güya yapım programına alınmış ancak Batman il olalı Diyarbakır yönünde doğru olan 10 kilometrelik kısım, halen olduğu gibi duruyor. Bir an önce iş makinaları bu yola girsin ve her ilde olduğu gibi bölünmüş yola dönüştürsün. Çevredeki insanlar da bu tehlikeden kurtarılsın ve Batman’a yakışır bir görünüm sağlansın. Bu Batman siyasilerinin, Batman milletvekillerinin ve Batman yöneticilerinin asli bir görevidir. Yöneticileri görevlerini yapmaya davet ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.