Asırlık ağaç yapraklarıyla doğal stüdyo oluşturdu

Batman’ın Sason ilçesinde 900 yıllık tarihi çınar ağaçlarından dökülen yapraklar, ağaçların büründüğü renkler ve mesire alanında akan dereler seyri doyumsuz manzaralar oluşturuyor.

Asırlık ağaç yapraklarıyla doğal stüdyo oluşturdu
Advert
Yayınlama: 04.12.2022 14:39:29
56
A+
A-

Sason ilçesinde bulunan Sevek mesire alanı, doğal şelaleleri, tarihi çınar ağaçları, yaprakların oluşturduğu renk cümbüşü ve akarsuyuyla ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Dökülen yapraklar üzerinde, tarihi çınar ağaçlarının dibinde fotoğraf çektirerek doğum gününü kutladığı için çok mutlu olduğunu belirten Yelten Bozkurt, “Sevek mesire alanında tarihi çınar ağaçlarının gölgesinde, dökülen çınar yapraklarının oluşturduğu doğa güzelliği, akan dereler, şelaleler ve sonbaharın bir araya getirdiği güzel manzara eşliğinde doğum günümü kutlamak için yeğenlerim, yengem ve akrabalarım ile birlikte geldik. Çok eski yıllara dayanan tarihi çınar ağaç var burada. Sonbahar olduğu için ve hafta sonu olduğu için birçok kişi gelip manzara eşliğinde fotoğraf çektiriyor. Herkesin gelip görmesini tavsiye edebileceğim bir yerdir” dedi.

“MANZARANIN TADINI ÇIKARDIK”

Güneşli bir hafta sonunu fırsata çevirerek doğal mesire alanında ailesiyle birlikte kahvaltı yaparak bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiğini belirten vatandaşlardan Nedim Işık, “Kış gelmeden bu tarihi çınar ağaçlarının altında kahvaltı yaparak bol bol hatıra fotoğrafları çektirmek için buraya geldik. Gerçekten harika bir doğa görüntüsü var” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.