Belediyeden kadınlara psikolojik destek 

Batman Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Kadın Aile Destek Merkezi’nde görevli Psikolog Recep Taşkın, daha önce çekinerek müracaat eden danışan kadın sayısının her geçen gün artığına dikkat çekti. 

Belediyeden kadınlara psikolojik destek 
Yayınlama: 19.12.2022 15:53:59
148
A+
A-

Ocak-Kasım tarihleri arasında birime müracaat eden kişilerin aynı sorunlarla karşı karşıya kalan kadınları Batman Belediyesi’ne yönlendirdiğini belirten psikolog Taşkın, “Sosyolog arkadaşlarımızla iletişim halindeyiz. En az 13 yaş ve üstü kadınlarla yaptığımız ön görüşmede 150 kadın danışanımıza destek sunduk. Danışanlarla yaptığımız görüşmelerde; kaygı, korku, bunalma, aile içi sıkıntı ve tanımlanamayan duygu bozukluğu yaşayanlarla farklı günlerde terapi amaçlı seans gerçekleştirdik. Sorunların başında pandemi sonrası yaşanan ekonomik sıkıntılar, fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddet ile karşı karşıya kaldıklarını tespit ettik” dedi.

“ŞİDDET SADECE FİZİKSEL DEĞİL”

Danışanlarla yapılan görüşme ve tetkikler sonucunda karşılaştıkları sorunlarla nasıl baş edebileceklerini, çeşitli teknikler ile tedavi edildiği ve nerelere müracaat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirdiklerini ifade eden psikolog Taşkın, şiddetin sadece fiziksel olmadığını dile getirerek “Şiddet fiziksel olduğu kadar, ekonomik, cinsel veya duygusal olabiliyor. Bu tür vakalarda Batman Belediyesi Kadın ve Aile Destek Merkezine gelen danışanları misafir ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

758 SEANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

150 müracaat içerisinde 130 danışana son 11 ay içerisinde en az 40’ar dakikalık farklı günlerde 758 seans gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, birçok kadında önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü, Kadın Aile Destek Merkezi sayesinde kadınların hayatına ufak dokunuşlarda bulunup farklı bakış açılarıyla hayata kazandırdıklarını söyledi. Kadınların, Batman Belediyesi Psikolojik Destek Hizmetinden ücretsiz faydalanabileceklerini belirten yetkililer, 0488 212 12 04 numaralı telefonu arayarak Kadın ve Aile Destek Merkezi’nden randevu alabileceklerini kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.