Beslenme bozukluğu anlatıldı

Batman İl Sağlık Müdürlüğünün, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2021 Yılı ERASMUS+ Programı kapsamında başarılı bulunup kabul edilen ‘Modern Çağda Beslenme Bozukluğu’ projesi Batman Üniversitesi toplantı salonunda bilgilendirme ve farkındalık eğitimi ile başarı ile tamamlandı.

Beslenme bozukluğu anlatıldı
Yayınlama: 01.12.2022 18:16:22
68
A+
A-

“AMACIMIZ YEME BOZUKLUĞUNUN ÖNÜNE GEÇMEK”

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, “Bu çalışmalarda amacımız önemli bir halk sağlığı sorunu olan yeme bozukluklarının verdiği olumsuzlukları yenme yöntemleri konusunda farkındalık oluşturmak, diyet takıntısını artıya çevirmek, vücudun ihtiyacına göre beslenmeyi ve farklı bölgelerin karakteristik özelliklerini öğrenmek, marketlerde sağlıklı besin seçimi yapmak ve etiket okumayı öğrenmektir. Katılımcılar bu projede öğrendiği yöntemlerle yeme bozukluğunu tedavi edecek ve sorunların oluşturduğu durumlar artıya çevrilmesi hedeflenmektedir. Gençlik çalışanları ve organizasyonları modern çağda yeme bozukluğu konulu çalışmanın sağladığı bilinç ve etkiyi kendi çevrelerine aktaracaklardır. Bu etki modern çağın getirdiği fast food tüketimi ile artan sağlıksız yiyeceklere yönelimi ve sosyal medyanın beden üzerinde olumsuz etkilerini giderme konusunda yeni stratejilerin geliştirilmesine sebep olmaktadır. Gençlik çalışanları ve organizasyonları bu proje faaliyeti sonrasında da konu ile ilgili akademik çalışmalar nedeniyle işbirliğine devam edecektir” dedi.

BİLGİLENDİRME TOPLANISI YAPILDI

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Soylu ve diyetisyen Recep Yaşar tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı. Bilgilendirme toplantısına katılan katılımcılar projede yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını, bu katılımın da bilgi, beceri ve gözlem güçlerini arttırdığını dile getirdi ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.