“Bölgenin en büyük hayvan barınağını inşa ediyoruz”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp,  yapımı tamamlanmak üzere olan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek tesisin son durumunu yerinde inceledi.

“Bölgenin en büyük hayvan barınağını inşa ediyoruz”
Yayınlama: 13.12.2022 17:13:39
188
A+
A-

BÖLGENİN EN BÜYÜK HAYVAN BARINAĞI…

Batman Belediyesi tarafından Hasankeyf yolu üzerinde 45 dönümlük alanda kurulan Hayvan Tedavi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük tedavi merkezi olacak. Vali Canalp,”Kurmuş olduğumuz bu alan iki projeyi beraberce yürüteceğimiz bir alandı. Birisi hayvan tedavi ve rehabilitasyon merkeziydi. Bu proje çerçevesinde 45 dönümlük bir arazi üzerinde 15 milyonluk bir harcama yapılarak Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki en büyük hayvan barınağını inşa etmeyi hedefliyoruz. Bu tesis gerçekten bölgede örnek bir tesis olacak” diye konuştu.

“BAŞKA İLLERDE DE BARINAKLAR İNŞA EDİLMELİ”

Hali hazırda projenin yüzde 80-90 fiziki gerçekleştirilmesini de sağladıklarını belirten V Vali Canalp, “Burada hayvanlarımızın her türlü ihtiyacını, bunun içinde kısırlaştırma da dahil olmak üzere son derece nezih bir ortam içerisinde sokak hayvanlarıyla ilgili her türlü hizmeti beraberce sunmuş oluyoruz. İkincisi de serbest dolaşım alanı. Bu alan da, hayvanlarımızın serbest dolaşımı için müsait bir durum olacak. Ayrıca barınmaları için de kulübeler inşa edeceğiz. Bu tesis için bakanlığımızdan da kısmi bir destek elde etmiş bulunmaktayız. Sadece Batman’da bu barınakları inşa etmek yetmiyor, civar illerde, bölgelerde ve her yerde bu şekilde inşa edilsin ki, hayvanların hem barınma hem tedavi hem de kısırlaştırma işlemleri en etkin şekilde yapılmış olsun. Hayvan popülasyonunu dengelemek için kısırlaştırma da önemlidir” dedi. Haber-Recep Akın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.