Dene-Yap atölyesine büyük ilgi

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde gençlik faaliyetlerini sürdüren, Petrolkent Gençlik Merkezi ‘Deneyap Robotik Kodlama’ sergisi açtı.

Dene-Yap atölyesine büyük ilgi
Yayınlama: 12.12.2022 16:27:52
112
A+
A-

Petrolkent Gençlik Merkezinde bulunan Deneyap Atölyesinde açılan sergiye Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ömer Faruk Güzel, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

“ÇOCUKLARIMIZ BÜYÜK İŞLER YAPIYOR”

Deneyap atölyesinde bulunan çocukların büyük işler yaptığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, kurum olarak her zaman kendilerini destekleyeceklerini söyledi. İl Müdürü Özperk; “Batman Petrolkent Gençlik Merkezimizde devam eden Deneyap Teknoloji Atölyelerinin robotik ve kodlama dersinin proje şenliğini gerçekleştirdik. Yaklaşık 1 yıldır çocuklarımız özel eğitimler görüyorlar. Hem eğlenip hem de öğrenmek, çocukların ufkunu açıyor. Atölyelerimizde ortaokul ve liseli gençlerimiz Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nano teknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 11 başlıkta 36 ay süreli ücretsiz eğitimler almaktadırlar. 3 yıllık bu süreçte, hem temel teknoloji yetkinlikleri, hem özel ilgi alanlarında derinleşme, hem de proje üretme kabiliyeti elde etmektedirler” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.