“Hak ihlalleriyle mücadelemiz sürecek”

İnsan Hakları Derneği (İHD) Batman Şubesi tarafından İnsan Hakları Haftası etkinlikleri kapsamında cezaevlerine ilişkin yapılan basın açıklamasında konuşan İHD Eşbaşkanlarından Av. Devran Yıldız, “Türkiye’nin yanı sıra Batman’da da gündem hak ihlalleriyle dolu”  dedi.

“Hak ihlalleriyle mücadelemiz sürecek”
Yayınlama: 15.12.2022 15:22:13
81
A+
A-

İHD’nin Kültür mahallesindeki dernek binasında yapılan basın açıklamasına İHD Batman Şube Eşbaşkanları Av. Devran Yıldız ve Av. Rumeysa Deniz Kaya, Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, HDP İl yöneticileri ile İHD yönetim kurulu üyeleri katıldı.  İHD’li Yıldız, “İnsan Hakları Haftasında ülkenin ve Batman’ın gündemi insan hakları ihlalleri ile dolu geçmeye devam ediyor. Biz bu hak ihlallerinin sona ermesi için mücadele ediyoruz ve bu mücadelemizi bundan sonraki süreçlerde de devam ettireceğiz” dedi.

“CEZAEVLERİNDE BİN 517 HASTA MAHPUS VAR”

Basın metnini okuyan İHD yöneticilerinden Av. Yunus Bağış, “Başta mahpusların yaşam hakkının güvence altına alınması için hapishanelerde devam eden hak ihlallerine son verilsin. Türkiye cezaevlerinde derneğimizin tarafından tespit edebildiği kadarıyla 29 Nisan 2022 tarihi itibariyle Türkiye hapishanelerinde 651’i ağır olmak üzere 1517 hasta mahpus bulunmaktadır” dedi. Haber-Recep Akın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.