‘Kadına karşı şiddete hayır’ konferansı

Batman Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ kapsamında Batman Üniversitesi Merkez Kampüsünde konferans düzenlendi.

‘Kadına karşı şiddete hayır’ konferansı
Yayınlama: 05.12.2022 17:26:17
Düzenleme: 05.12.2022 17:42
93
A+
A-

Konferansta Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, TÜPRAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Çiler Teber, Birleşmiş Milletler Kadın birimi ülke direktör yardımcısı Zeliha Ünaldı, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Heforshe Türkiye koordinatörü Sinem Aydın ve Koç Holding sürdürülebilirlik ve paydaş ilişkileri yöneticisi Pelin Kihtir’in konuşmalarından sonra katılımcılara plaket verildi.

“MÜCADELEDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Programda konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Gelecek nesillerimizin mimarı kadınlarımız için; bizi besleyip büyüten, yetiştiren, hayatı, erdemli bir yaşamı, vatan sevgisini öğreten kadınlarımız için hep birlikte daha müreffeh, daha erdemli bir hayat için uğraşacağız… Şiddetin her türlüsünü bu toprakların üzerinden silmek için uğraşacağız ve bu mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz. Geçmişten bugüne bu aziz milletin sinesinde bin bir fedakarlıkla, Anadolu’nun ulu çınarını besleyip büyüten asil kadınlarımızın her birinin hatırasına hürmetle” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.