“OSB atıkları artık çayı kirletmeyecek”

Endüstriyel atıkları 4,5 km uzaklıktaki Batman Çayına deşarj edilen Batman Organize Sanayi Bölgesinin atıkları artık Batman Çayı kirletmeyecek. Batman Organize Sanayi Bölgesinin atık su arıtma tesisinin ihalesi tamamlanarak Vali Ekrem Canalp’ın sözleşmeyi imzalamasıyla yer teslimi yapıldı.

“OSB atıkları artık çayı kirletmeyecek”
Yayınlama: 27.12.2022 15:41:49
88
A+
A-

“SUYUN KİRLENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

122 Milyon lira bedelle ihale edilen ve inşaat mevsiminin başlamasıyla temeli atılacak arıtma tesisinin tamamlanmasıyla, OSB’den Batman Çayı’na karışan atık sular artık doğaya ve çevreye zararsız bir şekilde arıtılmış olacak. İmza sonrası açıklamada bulunan Vali Canalp, “Batman çayının 4,5 kilometre ötesindeki OSB’den gelen atıkların nasıl ki çayı kirletmesine müsaade etmiyorsak, Batman Çayı kenarına kuracağımız istihdam alanlarının da ne havayı ne toprağı, ne de suyu kirlenmesine asla müsaade etmeyiz. Batman çayı kenarında kuracağımız istihdam alanları çayın uzunluğu göz önünde bulundurulduğunda küçük bir alanı kapsayacak ve arıtma tesisine dahi ihtiyaç duymayan tesis ve sektörlerden oluşacaktır. Çayın çok uzağındaki Organize Sanayi Bölgesinin çayı kirletmesine müsaade etmeyenler, elbette ki çayın kenarına çayı kirletecek hiçbir tesise de müsaade etmezler” dedi.

“PROJEMİZİ KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ”

Batman’ın her şeyin en iyisine layık olduğunu kaydeden Vali Canalp, “Batman çayının kenarında bitme aşamasına gelen 182 dönüm üzerinde kurulu İstiklal Parkı örneğinde olduğu gibi yeni yapacağımız yürüyüş yolları, mesire alanları, piknik alanları, bisiklet yolları, çocuk oyun parkları ve açık alan spor aktivitelerini kapsayan projemizi ilerleyen zamanda kamuoyuyla paylaşacağız. Batman Çayı hem istihdam hem de yaşam alanlarını bir arada barındıran, ülkemizin örnek projelerinden bir tanesinin uygulama alanı olacak” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.