Pazarcıların sorunlarını dinlediler

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz ve beraberindeki heyet,  çalışmaları kapsamında kent merkezinde kurulan semt pazarlarını ziyaret etmeye devam ediyor.  

Pazarcıların sorunlarını dinlediler
Yayınlama: 27.12.2022 13:55:14
88
A+
A-

Bahçelievler mahallesinde haftada bir kurulan ‘Pazar Pazarı’nı ziyaret ederek hem esnaf hem de vatandaşlarla bir araya gelen HÜDA PAR heyeti, kendilerine aktarılan sorun ve sıkıntıları dinledi. HÜDA PAR heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren pazarcı esnafı, yüksek fiyatlara mutlaka bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti. Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Merkez İlçe Durmaz, ekonomik sıkıntılar nedeniyle artan hayat pahalılığının hem vatandaşın hem de pazarcıların hayatını güçleştirdiğini vurguladı. Halkın alım gücünün düşmesi sebebiyle pazarcı esnafının satışlarında düşme yaşandığını söyleyen Durmaz, yüksek enflasyonun sebep olduğu aşırı pahalılık yüzünden pazarcıların eskisi gibi iş yapamadıklarını söyledi.

“HALK İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAKTA ZORLANIYOR”

Vatandaşlarla bir araya gelmeye devam edeceklerini belirten Durmaz, son olarak şu hususları dile getirdi: “Memleketin sorunlarıyla ilgilenmek üzere halkımızla, esnafımızla bir araya gelmeye devem ediyoruz. Ziyaret ettiğimiz pazarcı esnafı halkın alım gücünün ciddi anlamda düştüğüne dikkat çekti. Yüksek fiyatlardan ve alım gücünün az oluşundan dolayı milletimiz temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanıyor. Buna çözüm bulunmalı ve enflasyon karşısında milletimize ve yerel esnafımıza sahip çıkılmalıdır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.