Tatile değil, telefon almaya gidiyorlar

Batman’dan otobüs dolusu insan, telefon almak için rotayı Gürcistan ve Irak’a çevirdi. Batman’da bir tur firması, otobüsle vatandaşları telefon almak için Gürcistan’a taşıyor.

Tatile değil, telefon almaya gidiyorlar
Yayınlama: 14.12.2022 16:14:08
1.872
A+
A-

“BATUM’A GİTMEK DAHA KOLAY”

Yeni yılda daha yüksek telefon kayıt ücret bedeli ödememek için Batman ve bölge ilerindeki nüfus müdürlüklerinde yaşanan pasaport yoğunluğundan dolayı sıra alamayan vatandaşlar, kimlikle Gürcistan’a akın ediyor. Uygun fiyatlı telefon almak isteyen vatandaşlar farklı yollara başvurmaya başladı. Ülkede yoğunluktan ötürü Batum’u tercih ettiğini söyleyen vatandaşlardan Serdar Ulu, “Batum’a telefonlarımızı kayıt yapmak için gidiyoruz. Batum’a pasaportsuz gidildiği için daha kolay gideceğimizi düşünüyoruz. Daha önce Irak’a gitmeyi düşündük ama orada yaşanan yoğunluktan ötürü ve nüfus müdürlüklerinden yaşanan pasaport yoğunluğundan dolayı pasaport çıkarmadık. Onun için kimlikle Batum’a gitmek daha kolay oldu” dedi.

SEFER SAYILARI ARTTIRILDI…

Haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini söyleyen turizm işletmecisi Vedat Aker ise, “Bugünkü turumuz Batum’a çıkıyor. Yaklaşık olarak haftada 300 kişiyi Batman’dan, Diyarbakır’dan Batum’a gönderiyoruz. Kapanan telefonların açılması için yurt dışına giriş çıkış yapılması taktirde insanlar telefonlarını açtırabilecekler. Biz de bu durumu değerlendirerek onlarla beraber Batum’a gidip geri geliyoruz. Yılbaşına kadar bu turlarımızı sürdüreceğiz. Normal şartlarda Batum’a gidiyorduk ama bu telefon muhabbetinden sonra daha çok seferlerimizi artırdık. Haftada 6 otobüs Batman ve bölgeden çıkıp Batum’a gidiyor. Batum’a daha çok ek seferler çıkarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.