BATSO’dan engellilere kitap desteği

Batman Ticaret Odası (BATSO) konferans salonunda ‘İşitme Engelliler Trafik İşaret Dili Kitabı Dağıtım’ lansmanı gerçekleştirildi.

BATSO’dan engellilere kitap desteği
Yayınlama: 23.01.2023 17:57:54
137
A+
A-

Programa BATSO Başkanı A. Kadir Demir, MÜSİAD Şube Başkanı Aladdin İraz, ASKON Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, Özel Eğitim Kurumları Dernekleri Federasyonu İl Başkanı Rezan Şaşmaz, Batman İşitme Engelliler Dernek Genel Sekreteri Davut Sütçü, Türk İşaret Dilinde İslam (TİDİSLAM) Proje koordinatörleri Aynur Ulutürk, Murat Akıncı ve işitme engelli birey Ramazan Altun katıldı. Lansmanda BATSO Başkanı Demir,  işitme engellilere trafiğe dair genel bilgiler içeren trafik işaret dili el kitapçıklarını hediye etti. Başkan Demir, “Aynur hanım bana engellilerin sıkıntısını anlatınca gerçekten duygulandım. Bu trafik işaret dili projesi gerçekten çok anlamlı ve faydalı bir proje. Buradaki engelli arkadaşlarımızın dilini anlamasam da yüreğinizdekilerini anlayabiliyoruz” dedi.

“DÜNYADA İLK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP”

Türkiye’de ve dünyada bir ilk olma özelliğine sahip, tamamıyla Türk İşaret Dili anlatımı ile trafiğe dair genel bilgiler içeren el kitapçıkları TİDİSLAM proje ekibi tarafından hazırlandı. Proje koordinatörlerinden Aynur Ulutürk, “Bu kitapçık işitme engelliler için çok faydalı olacak. Hem işaret dili hem görseller hem de yazım diliyle zenginleştirildi” dedi.  Proje koordinatörlerinden Murat Akıncı da engelli camiasının bu tür çalışmalara ihtiyacı olduğunu belirterek, “Burada yürüttüğümüz TİDİSLAM işaret dili kitapçığı gibi  birçok proje engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak içindir. Tek isteğimiz bu yaptığımız çalışmaların onlara doğru şekilde ulaşması ve doğru kaynaklar nezdinde kullanılmasıdır” dedi. Haber-Recep Akın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.