“İstihdam sayıları değişecek”

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında konuşan Vali Ekrem Canalp, “Yeni OSB alanlarıyla birlikte önümüzdeki yıllarda istihdam sayılarının nasıl değiştiğini görmüş olacaksınız” dedi.

“İstihdam sayıları değişecek”
Yayınlama: 24.01.2023 15:57:04
111
A+
A-

YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALAR GÖRÜŞÜLDÜ

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2023 yılı 1. Olağan toplantısı Vali Ekrem Canalp başkanlığında gerçekleştirildi. Çalışma ve İş Kurumu Müdür Vekili Mahmut Polat tarafından İŞKUR İl Müdürlüğünce İstihdam ve Mesleki Eğitim alanında yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan bilgilendirme sunumunun ardından toplantıda, önümüzdeki dönemde yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

“BÖLGENİN ŞAMPİYONU OLACAĞIZ”

Sunumun ardından kurul üyelerine hitap eden Vali Canalp, kentte istihdamın artırılması için yürütülen çalışmalara değinerek, yeni OSB alanları ile ilgili son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Mevcut OSB alanın 3 bin dönüm olduğuna değinen Vali Canalp, yeni kurulacak OSB alanları toplamının 18 bin dönüm olacağını ifade ederek, “Elimizdeki 1 ise 6’sını daha yanına koyacağız. Önümüzdeki yıllarda yapacağınız toplantılarda istihdam sayılarının nasıl değiştiğini görmüş olacaksınız. Batman ilerleyen zamanlarda inşallah bölgenin şampiyonu olacak, Türkiye’nin de en iddialı istihdam sahibi olan illerden bir tanesi haline gelecektir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.