Kuzey Irak’a çıkarma yaptılar

Genç MÜSİAD Batman Şubesi (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) 8-10 Ocak’ta Irak Kürt Bölgesel yönetimine bağlı Erbil, Duhok, Zaho şehirlerinde görüşmeler gerçekleştirdi.

Kuzey Irak’a çıkarma yaptılar
Yayınlama: 17.01.2023 14:10:06
112
A+
A-

İş gezisi Genç MÜSİAD Batman Şube Başkanı Metin Akyel ve yönetiminin katılımıyla Erbil’de konsolosluk ve işyeri ziyaretleri gerçekleştirdi. Genç MÜSİAD heyeti, Erbil Başkonsolosu Mevlüt Yakut ve Ticaret Ateteşi Kerem Tuzya’yı, Etnik ve Dini Unsurlardan sorumlu Devlet Bakanı Aydın Maruf’u, Irak Ticaret Bakan Yardımcısı Sarwar Kamal ve Bakan Müsteşarı Dr. Soran’a ve Erbil İhracatçılar Birliğine ziyaret gerçekleştirildi.

İş gezisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Akyel, “Üç gün boyunca dolu bir program gerçekleştirdik. Türkiye ile Irak arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesi, karşılıklı yatırım fırsatları, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler ile iş birliği çalışmalarını ele aldık. Irak temaslarımızda üyelerimiz sektörleriyle alakalı olarak olumlu görüşmeler gerçekleştirdiler. İhracatı arttırmaya yönelik üyelerimizle sektörel incelemelerde bulunduk. MÜSİAD Batman olarak önümüzdeki dönemde de ülkemizin, bölgemizin ve üyelerimizin kalkınmasına katkıda bulunacak yurt dışı iş gezilerimize devam devam edeceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.