Muhtarlara ‘Aile Okulu’ projesi eğitimi

Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Aile Okulu’ projesi kapsamında Batman’daki muhtarlara verilen eğitim devam ediyor. 

Muhtarlara ‘Aile Okulu’ projesi eğitimi
Yayınlama: 24.01.2023 14:41:58
55
A+
A-

Batman Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda gerçekleşen ‘Aile Okulu’ eğitimini Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ziyaret etti.  Aile okulu eğiticisi Ömer Çiftçi, tarafından muhtarlara verilen eğitim ile aile eğitimini tamamlayan muhtarlara seslenen müdür Kurtaran, konuşmasında aile eğitiminin önemine dikkat çekti.

“HEDEFİMİZ EĞİTİMSİZ KİMSENİN KALMAMASI”

Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Kurtaran, “Aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Aile Okulu’ projesinin amacı geleceğimiz olan çocuklarımızı her türlü tehlike ve bağımlılığa karşı korumaktır. Bu kapsamda anne velilerimizin ağırlıklı olarak almasını arzuladığımız eğitimleri okullarımızın önemli bir stratejik ortağı olan siz mahalle ve köy muhtarlarımızın da bu eğitimden faydalanması için planlama yapıldı. Sizden bir talebimiz de mahallelerinizde ve köylerinizde Aile Okulu eğitimlerinin önemini velilere anlatmanız ve bu eğitimi almayan velilerimizin kalmamasıdır. Köy Yaşam Merkezlerimizi tüm köylerimize yaygınlaştırma hedef ve çalışmalarımız devam ediyor, gerek aile okulu gerekse köy yaşam merkezlerdeki eğitimlere katılımların arttırılması çalışmalarımıza sunacağınız katkılarınız için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.