Yeşil Sol Parti kongreye gitti

Yeşiller Sol ve Gelecek Partisinin (Yeşil Sol Parti)  1. il olağanüstü kongresi, Petrol-İş Sendikası Batman Şubesi konferans salonunda gerçekleşti.

Yeşil Sol Parti kongreye gitti
Yayınlama: 29.01.2023 17:07:17
344
A+
A-

Delegelerin katılımıyla yapılan seçimler sonucunda Yeşil Sol Parti Batman eş sözcülüğüne Sedef Özdemir ve Seyid Bilal Evren seçildi. Yapılan kongreye Yeşil Sol Parti eş sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, PM üyesi Reşat Akıncı, HDP Batman Milletvekili Nejdet İpekyüz, HDP İl Eş Başkanları Hüseyin Sarik ve Hürriyet Kaytar, DBP il örgütü,  görevden uzaklaştırılan Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, bazı parti, sendika ve STK temsilcileri katıldı.

“KRİTİK BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Yeşil Sol Parti eş sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, “Kritik bir süreçten geçiyoruz. 2023 yılına girdik ama sanırsam gerçek bir yeni yıla girişimizi gerçekleştirecek olan seçimler sonrasında kutlama şansı bulacağız. Bugüne kadar yaşadığımız olağan seçimlerin ötesinde bir seçimle karşı karşıyayız. Türkiye’nin geçirmiş olduğu ve hepimizin de tanıklık ettiği bir yüzyılı var. Bu yüzyılın muhasebesinin yapılacağı bir seçim olmak durumunda. Kadınlar adına, Kürtler adına, gençler adına, bu ülkede yok sayılan bütün kimlikler ve mücadeleler adına yapılması gerekiyor” dedi. Kongre sonunda Yeşil Sol Parti il yönetimi Sedef Özdemir, Seyid Bilal Evren, Melike Zerooğlu, Veysi İnanç, Elif Ertukuş, İsmail Kaya, Hamide Çelik, M.Salih Arı, Ahmet Yılmaz, Beşir Yaman ve Özdemir Çelik’ten oluştu. Haber-Recep Akın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.