Deprem bölgesine sıvı sabun

Batman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kimya Teknolojisi Programı öğrencilerinin bölüm akademisyenleri öncülüğünde ürettikleri sıvı sabunları bölge bölgesine göndermeye devam ediyor.

Deprem bölgesine sıvı sabun
Yayınlama: 22.02.2023 18:09:01
63
A+
A-

Deprem bölgelerine gönderilen sıvı sabun, öğretim elemanlarının da atölyedeki üretime yaptıkları destekle daha fazla üretilerek deprem bölgelerine gönderiliyor.

880 BİDON SIVI SABUN GÖNDERİLDİ…

Batman Üniversitesi öğretim elemanlarının desteğiyle daha fazla üretilecek sıvın sabunun, depremden etkilenen vatandaşlara en hızlı şekilde ulaştırılmasını amaçladıklarını belirten Rektör Prof. Dr. İdris Demir, üniversite olarak vatandaşların hijyen ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak istediklerini ifade etti. Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren öğrencilerin hocaları öncülüğünde büyük bir yardımlaşma ruhuyla sabun üretimini hızlandırdıklarını kaydeden Rektör Demir, “Batman Üniversitesinden gönderilen ilk yardım tırında 120, ikinci yardım tırında ise 760 olmak üzere toplam 880 bidon sıvı sabunu deprem bölgelerine gönderildi. Öğretim elemanlarının desteğiyle üretim hızla artırılacak. Destekte bulunan tüm öğretim elemanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.