Eğitimciler deprem bölgesini boş bırakmıyor

Batman’da görev yapan gönüllü öğretmenler, deprem bölgelerine gitmeye devam ediyor. Gönüllü öğretmenler, asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde arama kurtarma faaliyetlerinden barınmaya, sıcak yemek imkânından psikososyal destek hizmetlerine kadar birçok alanda depremin yaralarını sarmak için canla başla çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitimciler deprem bölgesini boş bırakmıyor
Yayınlama: 28.02.2023 17:52:17
47
A+
A-

Bu çalışmalarda görev almak isteyen gönüllü öğretmenler, deprem bölgelerine gitmeye devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantep-İslâhiye ilçesine giden gönüllü öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, sergiledikleri fedakârlıktan dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

“HER ŞART ALTINDA EĞİTİME DEVAM”

Kahramanmaraş merkezli depremin hemen ardından felaketten etkilenen illerde organize olarak afetzedelere yönelik destek çalışmalarını aralıksız sürdüklerini ifade eden Müdür Kurtaran, “Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra gönüllü öğretmenlerimiz deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak gece gündüz demeden fedakârca çalışmaya devam ediyorlar. Bakanlığımızın tüm imkanları ve insan kaynağıyla deprem bölgesinde vatandaşımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi ‘Her şart altında eğitime devam’ anlayışıyla deprem bölgelerinde kurulan eğitim çadırlarında gönüllü öğretmenlerimiz çocuklarımıza eğitim veriyorlar. Bölgede görev alan öğretmenlerimiz aynı zamanda afetzede vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına koşturmaktalar. Bu vesile milletimiz için gece gündüz çalışan eğitim ailemizin her ferdine teşekkür ediyorum. Halkımızın bütün fertleriyle birlikte birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.