Mahsur kalan kedi açlıktan yavrusunu yedi

Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Batman’da hasar alan bina boşaltıldıktan sonra içeride mahsur kalan kedi 10 gün sonra fark edildi. İçerde doğum yapan kedi, açlıktan bir tane yavrusunu yemiş vaziyette bulundu.

Mahsur kalan kedi açlıktan yavrusunu yedi
Yayınlama: 23.02.2023 18:06:44
859
A+
A-

Duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Batman Belediyesi Veteriner Müdürlüğüne bağlı ekipler, anne kediyi ve yavrularını hayvan barınaklarına götürmek üzere teslim aldı. Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimi Onur Kılıç, depremden etkilenen binada mahsur kalan kedi ve yavruları için ihbar aldıklarını daha sonra yapılan ihbar üzerine olay yerine intikal ettiklerini söyledi. Veteriner Kılıç, “Hemen olaya müdahale ettik. Kedi ve yavrularını barınağa götürüp, kedi yavrularını büyütünceye kadar onlara sahip çıkağız. Ondan sonra onları sahiplendirip sıcak bir yuvaya kavuşmalarını sağlayacağız. Öncelikle bu depremden etkilenenler başta olmak üzere yaralı ve hasta hayvanlar olduğu zaman 153’e ihbar oluşturduklarında olay yerine intikal ediyoruz. Onları alıp gerekeni yapıyoruz. Herkesin bu konuda, duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Rojat dedi ki:

    Batman belediyesi telefona bakan ,veterde çalışan yalan konusmayin çok ihmal karsiniz 10 defa ararsınız ancak gelirler bu kurumun çalışanları acilen denetilmeli o kedinin yavrusunu yemesi sizin ihmal karınız yüzünden bunu unutmayın