Yakacak için seferber oldular

Batman’ın Sason ilçesinde bir araya gelen jandarma, güvenlik korucuları ve her yaştaki vatandaş depremin yaşandığı illere odun ulaştırmak için adeta seferber oldu.

Yakacak için seferber oldular
Yayınlama: 19.02.2023 13:35:01
53
A+
A-

Türkiye’yi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli deprem 11 ilde yıkıma neden olmuştu. Depremin yaralarını sarmak için top yekun seferber olan vatandaşlar, deprem bölgesine adeta yardım seferberliği başlattı. Yardım seferberliğinin top yekun devam ettiği yerlerden biri de kar yağışının yoğun yaşandığı ve havaların çok soğuk olduğu Batman’ın Sason ilçesinden geldi. Küçükten büyüğe bir araya gelen onlarca vatandaş, jandarma personelleri ve güvenlik korucularıyla topladıkları odunları balta ile kırarak çuvallara doldurup depremin yaşandığı illere gönderdi.

“MALIMIZLA CANIMIZLA YARDIMA HAZIRIZ”

66 yaşında olduğu halde odun kırma işine yardım etmeye çalıştığını belirten vatandaşlardan Vahap Çelik, “Ben 66 yaşına geldim. Ama 7’den 70’e herkes burada bu işi yapıyor. Sason’da elimizden geleni yapmaya mecburuz. Kimi köyünden getirdi, kimi de ambarından getirdi. Burada kırarak çuvallara doldurup depremin yaşandığı yerlere gönderiyoruz. Bizim elimizden de bu geliyor. Elimizden ne gelirse malımızla canımızla yardıma hazırız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.