Gönüllü berberler deprem bölgesinde

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Umut Kervanı Vakfı aracılığıyla gönüllü berber esnafından oluşan bir ekiple Adıyaman’da depremzedelere ücretsiz hizmet verdi.

Gönüllü berberler deprem bölgesinde
Yayınlama: 02.03.2023 17:16:23
40
A+
A-

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası, berber esnafı ile yaptığı istişareler sonrasında Batman’a gelen depremzedelere iş yerlerinde ücretsiz hizmet kampanyası başlattı. Daha sonra oluşan ihtiyaçtan dolayı yurtlarda bulunan aileler içinde gönüllü ekipler devreye girdi. Gönüllü berberler ve Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası bu defada Adıyaman merkez ve çadır kentlere giderek depremzedelere ücretsiz hizmet verdi.

“SEFERBER OLDUK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Batman’a gelen depremzedelerimizin, berber esnafımızın talebi ve yaptığımız istişareler sonrası kendi işyerlerinde ve yurtlarda saç ve kişisel bakımlarını ücretsiz olarak yapmak için seferber olduk. Daha sonra berber sektörümüzle yaptığımız istişarelerle gönüllü olarak deprem bölgelerine gidip orda da çadır kentlerde de traş edebileceklerini belirttiler. Bizlerde Umut Kervanı Vakfı aracılığıyla ihtiyaca binayen Adıyaman çarşı merkezi ve çadır kentlerinde berber esnaflarımızdan oluşan gönüllü bir ekip ile bölgeye giderek afetdezelerimize ücretsiz hizmet verdik. Depremzede vatandaşlarımızın ihtiyacını gidermek onları bir nebze mutlu etmek, memnuniyetlerini görmek bizleri fazlasıyla sevindirdi. İhtiyaç halinde bu hizmetlerimiz farklı illerde ve zamanlarda devam edecektir. Bu zorlu süreçte bizlere araç tahsis ederek Adıyaman’da ağırlayan ve bilgiler veren Umut Kervanı Vakfı yönetici, gönüllülerine ve gönüllü olarak hizmet veren berberlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim hepsinden razı olsun ve birliğimizi daim eylesin. Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak ilk günden beri her şekilde afetzedelerimizin yanında olduğumuzu beyan ederek imkanlar dahilinde elimizi taşın altına koyduk ve koymaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.