Malatya’da depremzedeleri tıraş ettiler

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı öncülüğünde ve Umut Kervanı koordinesinde Adıyaman’ın ardından Malatya’ya gelen gönüllü berberler, deprem bölgesinde bulunan başta çadır kent olmak üzere 4 farklı noktada depremzedeleri ücretsiz tıraş etti.

Malatya’da depremzedeleri tıraş ettiler
Yayınlama: 13.03.2023 17:55:16
47
A+
A-

“İLK GÜNDEN BERİ SAHADAYIZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Batmanlı berber esnafının depremzedeler için yaptığı fedakârlığı, diğer meslek gruplarından da beklediklerini söyledi. Deprem bölgelerine Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odasının çağrısı ve öncülüğünde geldiklerini belirten gönüllü berberler, depremzedelere bir nebze de olsa destek ve katkı sunmanın sevinci içinde olduklarını ifade etti. Deprem bölgesi olan Adıyaman’dan sonra Malatya’ya geldiklerini belirten Çiftçi, “Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak depremin ilk gününden beri sahadayız. İlk önce deprem bölgelerine yardımlar yaptık ardından berber esnafımızla depremzede kardeşlerimizi ücretsiz tıraş hizmeti vermeye başladık. Daha önce iki ekip halinde iki ayrı günde Adıyaman’da bulunan çadır kentlerde bulunan depremzedelere berberlik hizmeti verdik. 10 kişilik bir berber ekibiyle Malatya’daydık. Ülkemizde yaşanan depremlerden dolayı vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralılar acil şifalar kalanlara ise sabır diliyorum” dedi.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”

Malatya’nın 4 ayrı bölgesinde tıraş hizmeti verdiklerini belirten Çiftçi, diğer meslek gruplarının da bu hayırdan geride kalmamaları çağrısında bulunarak, “Depremzedeler bu süreçte çok zor günler geçiriyor. Bu yüzden kimin elinden ne gelirse yapmalıdır. Özellikle çadır kentlerde millet mağdurdur. Berberlerimiz odamıza gönüllü olarak deprem bölgelerine gitmek üzere başvuruda bulundular. Bizlerde bunun üzerine bir çalışma yaptıktan sonra yaptığımız duyuruyla gelen berberlerle beraber deprem bölgesine yola çıkıyoruz. Herkesin bu süreçte depremzedeler için yapabileceği bir şeyi vardır. Bu yüzden herkesi berber esnafımız gibi elini taşın altına koyması ve bu hayırda çalışmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.