“Siyaset bir hizmet kurumudur”

Batmanlı iş insanı Fırat Tunç, 14 Mayıs’ta yapılması planlanan 28. dönem genel seçimlerinde AK Parti’den Batman Milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

“Siyaset bir hizmet kurumudur”
Yayınlama: 20.03.2023 17:29:59
582
A+
A-

Siyasetin bir hizmet kurumu olduğunu belirten Tunç, “Gönüllere dokunmak ve hizmet için Ak Parti’den aday adayı oldum” dedi. Batman’da eğitim, enerji, otomotiv, gıda ve hayvancılık alanında yatırımları bulunan iş insanı Tunç, başvurusunu Ak Parti İl teşkilatına yaptı. Tunç, “Birçok alandaki tecrübelerimi Batman siyasetine de kazandırmak istiyorum. Tek derdimiz güzel şehrimizin insanlarına hizmet etmektir. Batman’a değer katmak için göreve talibim” dedi.

“DERDİMİZ MEMLEKETE HİZMET ETMEK”

Beraberinde kalabalık bir toplulukla AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek başvurusu yapan Tunç, “Siyasete ilk adımı atmış bulunuyorum. Uzun yıllardır Batman ticaretinde faaliyetlerde bulunuyorum. Çok şükür çok sayıda insanımıza da istihdam sağlıyoruz. Yine yıllardır Batman MÜSİAD yönetim kurulunda görevler üstlendim. Ticaret hayatındaki tecrübelerimi siyaset kurumuna da aktarmak istiyorum. Türkiye yüzyılına inanan bir fert olarak Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu ‘gönül siyaseti, eser siyaseti’ anlayışı çerçevesinde Batman Milletvekili aday adayı oldum. Batman’a değer katmak ve şehrimizin Türkiye yüzyılında temsiliyetini en güçlü şekilde sağlamak adına göreve talipli oldum. Derdimiz sadece memlekete hizmet etmek. Siyaset bir hizmet kurumudur, Allah nasip ederse milletimize hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.