Yurtta Berat Kandili programı

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bünyesinde hizmet veren ve depremzede misafirleri ağırlayan Süveybe Ana Kız Yurdundan, ‘Berat Kandili’ etkinliği düzenlendi. Kur’an-ı Kerimle başlayan program, Mevlid-i şerifin okunması ve ilahilerle devam etti.

Yurtta Berat Kandili programı
Yayınlama: 07.03.2023 13:30:02
58
A+
A-

Yurtta kalan misafirlerle ‘Berat Kandili’nin idrak edildiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, bu tür önemli günleri kutlamaya devam edeceklerini söyledi.

“BERAT KANDİLİ BEREKETTİR”

Berat Kandilinin önemine değinen Müderris M. Taha Baran, bu gecenin İslam alemi için bereket, bolluk, günahlardan arınma, temize çıkma, affedilmek ve tövbe için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Müderris M. Taha Baran; “Rabbimize geçmişte yaptığımız hataları, kusurları ve günahları affetmesi için dua etmeliyiz. Şu an millet ve ülke olarak büyük sıkıntılar içerisindeyiz. Ülkemizi afet ve yüzyılın en büyük felaketi vurdu. Milletimizi, İslam Dünyasının içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için Rabbimize dua etmeliyiz” şeklinde konuştu. Berat Kandili programında Müderris M. Taha Baran’ın yaptığı dualara da yurtta kalan depremzede misafirler hep birlikte ‘Âmin’ dedi. Berat Kandili programın ardından misafirlere günün anlamına binaen kandil simidi ikram edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.