“Anadilde konuşma yasağını biz kaldırdık”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Batman’da sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve vatandaşlarla iftar yaptı.

“Anadilde konuşma yasağını biz kaldırdık”
Yayınlama: 05.04.2023 16:45:56
653
A+
A-

“YASAKLARI TEK TEK BİZ KALDIRDIK”

Bölgede demokratikleşme adına pek çok adımlar attıklarını söyleyen Bakan Bozdağ, “Kürt kardeşlerimizle ilgili çok önemli tarihi reformlara imza attık. Kürtçenin üzerindeki yasakları tek tek biz kaldırdık. Cezaevinde olanlar analarıyla kendi ana dilleriyle konuşamazdı, konuşma yasağı vardı, onu biz kaldırdık. Kürtçe siyasi propaganda yapma hürriyetini bu ülkeye biz getirdik. Köy boşaltmalar var mı? Allah’a şükür meralarında, yaylalarında vatandaşlarımızın güvenlikle özgürlük duygularını doya doya yaşadığı bir Batman ve bir Türkiye var. 14 Mayıs 2023 seçimi esasında siyasette riyakarlığı çıkanlara da halkımızın basiret ve ferasetiyle sandıkta vereceği büyük bir cevap olacaktır” dedi.

“EKONOMİ DİMDİK AYAKTA”

Ülkenin huzurunu istikrarını bozmak için onca saldırı yapıldığını belirten Bakan Bozdağ, “Hendek teröründen, gezisine, 25 Aralık’tan 15 Temmuz darbe girişimine, dolar saldırısından daha nice saldırılara kadar nice oyunla, saldırıyla karşı karşıya kaldık. Türkiye’nin ekonomisi Allah’a şükür dimdik ayakta. Bugün bazı sorunlarımız var ekonomide daralmalar gördük, fiyatlarda artışlar var. Doğru adımları atarak doğru işleri yaparak, ülkemizi bu krizlerin ulaşmadığı, teğet geçtiği bir ülke haline getirdik. Allah nasip ederse ülkemizde yaşanan bu ekonomik daralmayı da ortadan biz kaldıracağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.