Gün Petrolspor’a sahip çıkma zamanı

16 Yıl aradan sonra şampiyon olan ve 2. lige yükselen Batman Petrolspor, maddi ve manevi anlamda zor günler geçiriyor. Küme düşme potasına giren kırmızı-beyazlıları zorlu maç periyodu bekliyor.

Gün Petrolspor’a sahip çıkma zamanı
Yayınlama: 02.04.2023 16:10:14
Düzenleme: 02.04.2023 16:26
134
A+
A-

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ…

Maddi ve manevi anlamda zor günler geçiren Petrolspor, destek bekliyor. Batman basını yaptığı ortak çağrı ile iş insanlarını, siyasileri, sivil toplum kuruluşlarını, Batman’da etkili ve yetkili olan herkesi göreve davet ediyor. Bu sezon yanlış kararlar ve yanlış stratejiler yüzünden maddi ve manevi kayıplara uğrayan Petrolspor’un zor günleri aşabilmesi için taraftar grupları birlik çağrısı yaptı. Yarasalar Taraftar Grubu, İstanbul Dark Reds Grubu ve Genç Petrolsporlular Taraftar Grupları, takımın küme düşmemesi için güç birliği yapıyor. Ortak basın açıklaması yapan taraftar grupları, “Batman’ın markası olan ve şampiyon olduğumuz yıl büyük tanıtıma vesile olan Petrolspor, şu anda maddi ve manevi zorluk içerisinde. Geçmişte yapılan hataları irdelemeden, kalan 8 maçlık süre zarfında takımın ligde kalabilmesi için biz taraftarlar elimizden geleni yapacağız. Aynı özveriyi Batman Valisi Ekrem Canalp, kurumlar, iş insanları ve STK’lardan da bekliyoruz. Gün, birlik olma günüdür” dediler.

BATMAN VALİSİNE ÇAĞRI…

Sezon başında kısıtlı imkanlarla lige başlayan Petrolspor’da karakterli futbolcular maddi sorunları hiçbir zaman söz konusu yapmazken, sahada ise var gücüyle mücadele etti. 55 Gün deprem bölgesinde hummalı çalışma içerisine giren Batman Valisi Ekrem Canalp’ın, Batman’da döndükten sonra kentin biriken sorunlarının yanında Petrolspor’a da maddi ve manevi destek vermesi isteniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.