Tarım malzemelerine yoğun talep

Batman’da Fahrettin Yıldız Caddesi, Alo Tevşo halk pazarı arkasında hizmet veren Olgunlar Ticaret, vatandaşların boya-inşaat, tarım malzemeleri ve nalbura ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Tarım malzemelerine yoğun talep
Yayınlama: 17.04.2023 13:32:51
34
A+
A-

Boya sezonu olmadığından dolayı şuan tarım malzemelerinin yoğun talep gördüğünü belirten işletme sahibi Aydın Olgun, “Kazma, kürek çapa vb. tarım malzemelerini müşterilerimize uygun fiyatlarla sunuyoruz. Özellikle ağaçların etrafını kazmak amacıyla ve tarlada yoğun bir şekilde talep gören her türlü malzemelerimizi dükkanımızda bulabilirsiniz. Şuanda yabancı otlara karşı önlemler alan vatandaşlarımız, çiftçi kardeşlerimiz çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyorlar” dedi.

TRAKTÖR YERİNE ÇAPALAMA

İnsanların alım gücü azaldığından dolayı vatandaşlara eski fiyattan satış yaptıklarını belirten Olgun, “Vatandaşlara bir nevi kolaylık sağlayıp hizmet sunuyoruz. Dediğim gibi, maliyetler yüksek olduğu için insanlar pahalıya kaçamıyor. Mesela eskiden çiftçiler tarlalarını traktörle sürüyorlardı ama mazot fiyatı yüksek olduğundan dolayı, herkes işini çapayla, eski usullerle sürmeye başladı. Ayrıca eskiden benzinle çalışan çapa motorları vardı, onlar da masraflı olduğu için millet kullanmıyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.