Çaya yeni tarife

Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternetçiler Esnaf Odası Başkanı Seyfettin Göner, çayın 3 TL’den 4 TL’ye çıkarıldığını belirtti.

Çaya yeni tarife
Yayınlama: 30.05.2023 16:24:13
2.768
A+
A-

Çay ve şeker fiyatları ve kiraların artmasından dolayı zor durumda kalan esnafın çay zammı talebini uzun süredir geciktirdiklerini ama mecburen zam yaptıklarını kaydeden Kahveciler Odası Başkanı Seyfettin Göner, “Çayın 4 TL olması yönünde yönetim kurulu olarak belirlediğimiz teklifi Odalar Birliğine sunduk. Odalar birliğinin de onay verilmesiyle resmiyet kazanıp yürürlüğe girdi” dedi.

“ESNAFIN 3 AY ÖNCESİNDE TALEBİ VARDI”

Çaya zam gelmesi yönünde esnafın 3 ay öncesinden talebi olduğunu hatırlatan Kahveciler Odası Başkanı Seyfettin Göner, “Esnafın zam talebini dediğim gibi geciktiriyorduk. Ama esnaf artık artan maliyetleri karşılayamaz, personel maaşını ve bilhassa yüksek kiraları ödeyemez haline gelince daha fazla kayıtsız kalamadık. Biz de bu yönde girişimlere bulunarak ve bizden sorumlu birimler ve yöneticilerle irtibata geçerek kararın yürürlüğe girmesini sağladık. Çünkü esnaf artık dayanamaz duruma gelmişti. Diyarbakır’da da çay 4 TL’dir. Biz de zaten çoğunlukla Diyarbakır gibi büyük bir şehri baz alarak bu tarifeyi uyguluyoruz. Ama bizim çayı 3’ten 4 TL’ye çıkarmamızın yüzde 100 olarak nedeni yüksek kiralardan dolayıdır. Dolayısıyla yeni tarifeye göre esnaflara 3,5 TL, içeriye ise 4 TL olarak belirlendi” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.