Gençlik kampı başvuruları başladı

Gençlik kampı başvuruları başladı
Yayınlama: 17.05.2023 16:36:27
49
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular başladı. Batmanlı gençler için unutulmaz anılarla dolu kamp programlarının olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, herkesin başvuruda bulunmasını istedi. Kampların ücretsiz olup, katılacakların ulaşım dahil tüm ihtiyaçlarının Bakanlık tarafından karşılanacağını belirten Rüzgar, “Deniz, doğa ve çadır kamplarımızda çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacağınız bir dönem yaşamak ve birbirinden güzel hikâyeler biriktirmeniz için son başvuru tarihi 16 Haziran 2023’dür. Ayrıca katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları süresince ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. Çadır kampına katılmaya hak kazananlar ulaşımlarını kendileri sağlayacak olup, ulaşım ücretleri Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır” dedi.

“12-25 YAŞ ARASI TÜM GENÇLER BAŞVURABİLİR”

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr; “Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecektir. Kamplara 12 ve 25 yaş aralığındaki tüm gençler başvuru yapabilecektir. Kamp başvurularının değerlendirilmesinde; Aile aylık net geliri 8.506 TL’nin  (2023 asgari ücret) altında olanlara, Bakanlığımıza bağlı Gençlik Merkezlerine üye olanlara, eğitim hayatında başarılı olduğunu belgeleyenlere, kamplarımıza katılmak amacıyla üç yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara öncelik tanınacaktır. Ayrıca şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa atamaları doğrudan gerçekleştirilecektir. Yukarıda belirtilen hususlar dâhilinde katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecek olup belge ibraz etmeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır. Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir” şeklinde konuştu.

BAŞVURULAR 16 HAZİRAN’DA SONA ERECEK

Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr; “Başvurular 16 Mayıs-16 Haziran 2023 tarihleri arasında https://gencizbiz.gsb.gov.tr adresinden veya E-Devlet aracılığı ile elektronik başvuru yoluyla yapılabilecektir. Gençlik kampları hakkında bilgi almak için https://genclikkaplari.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilir, başvurular ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap alabilmek için en yakın Gençlik Merkezine başvurabilirsiniz. Bir Kardeşlik İkliminde buluşmak ümidiyle bu yıl da gençlik kamplarımıza başvurularınızı bekliyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.