Proje yarışmasında ödüller, sahiplerini buldu 

Batman Üniversitesi’nin ikincisini gerçekleştirdiği ‘Enerjide Dijital Teknolojiler’ konulu ‘Necat Nasıroğlu Proje Yarışması23’ finalinde ödüller sahiplerini buldu. 

Proje yarışmasında ödüller, sahiplerini buldu 
Yayınlama: 09.05.2023 18:21:56
Düzenleme: 09.05.2023 18:22
200
A+
A-

3 ÜRÜN VE  3 FİKİR ALANINDA ÖDÜL ALDILAR

Batman Üniversitesi Merkez kampüs konferans salonunda gerçekleştirilen ödül törenine AK Parti eski Milletvekili Ahmet İnal, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Kurtaran, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, TÜPRAŞ İşletme Müdürü Volkan Demirtaş, merhum Necat Nasıroğlu’nun oğulları iş insanları Muzaffer Nasıroğlu, Ferhat Nasıroğlu, aile fertleri, STK temsilcileri ve akademik personeller katıldı. Ödül töreni, Necat Nasıroğlu’nun anısına hazırlanan belgeselle başladı. Belgeselin ardından üç ürün ve üç fikir alanında ödüle layık görülenler ödüllerini Rektör Demir ve Nasıroğlu aile fertlerinden aldı.  Törende gençlere hitap eden merhum Necat Nasıroğlu’nun oğlu ve Milletvekili adayı Ferhat Nasıroğlu: “Sevgili gençler sizin ve bizim geleceğimiz dijitaldedir, bilgisayar programcılığıdır. Biz size gidin bilgisayar mühendisi olun diyoruz. Veya hayal dünyasında ne varsa gidin onu kurun, büyük projelere imza atın. Biz yeni Necat Nasıroğlu’larını arıyoruz. O diyordu ki, gençler okusun, üretsin. Sizler bizim kardeşlerimizsiniz. Bakın bir ilkokul mezunu ne başarılara imza atıyor. Kimsenin yapmaya cesaret edemediği şeylere imza atın. Teşebbüs etmek sizden, finansman bizden” dedi.

ÖDÜL ALANLAN ESERLER

Öte yandan yarışmada ödül alanlar ve eserler şöyle; “Fikir alanında 1. olan proje güç kablolarında kayıplarının tespiti için Ayoti tabanlı modüler sistem tasarımı (Murat Güleydin),  Ürün alanında 1. olan proje uzun alan ağlarının optimizasyonu ve bir üniversite uygulaması (Şehmus Fidan),  Fikir alanı 2. olan proje Skada sistemlerde blok zinciri tabanlı siber güvenlik sistemi (Yasin Sönmez), Ürün 2. olan proje yapay zeka kontrolü yapay zeka kontrolü ayoti sensör tabanlı otonom sera yönetim (Mustafa Yalçın), Fikir alanı 3. olan proje makine öğrenmesi ile yedek rezerv optimizasyonu (Medine İzgi), Ürün alanı 3. olan proje kablosuz enerji transferi (Fikret Tuncer).”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.