“SEÇİM İHBAR HATTI KURACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Batman Milletvekili adayları, kentte görev yapan yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

“SEÇİM İHBAR HATTI KURACAĞIZ”
Yayınlama: 05.05.2023 11:07:06
Düzenleme: 05.05.2023 11:17
214
A+
A-

CHP İl Başkanlığı’nca tertip edilen programa katılan milletvekili adayları Hüseyin Yaşar, Dicle Arslan, Abdullah Polat, Metin Banlı ve İl Başkanı Hikmet Duruş kahvaltı etkinliğinde gazetecilerle bir araya geldi. Seçim güvenliği konusunda basın mensuplarına konuşan Milletvekili adayı Hüseyin Yaşar, “Kamu görevlilerine sesleniyorum; taraf olmayın ve işinizi yapın. Eğer liyakatin dışına çıkarsanız bunun hesabını verip bedelini ödersiniz. Ayrıca benim olduğum yerde kimse seçmene baskı yapamaz. Böyle bir şeye asla izin vermem. Seçmen kağıtlarından tutun da sandık başında maruz kalınan ya da şahit olunan her haksızlığı, usulsüzlüğü ihbar etmeniz için bir hat kuruyoruz” dedim


“AYAK İZLERİMİZİ TAKİP EDİYORLAR”

İktidar partisinin adaylarının kendilerinin görüşerek partilerine kattıkları kişilere baskı kurduğunu kaydeden Yaşar, “Ziyaretlerimizi takip edip bizden sonra gidip yalan vaatleriyle ikna etmeye çalışıyorlar. Sanki 21 yıldır iktidarda değillermiş gibi konuşuyorlar. Fakat vaatleri boşa gidecek, çünkü ticarethane gibi kullandıkları bu, yandaş akraba iktidarı bitecek” dedi.

“YEREL YÖNETİMLERLE ORTAK ÇALIŞMA”

Yerel yönetimlerle ortak çalışma yaptıklarını ifade eden Yaşar, “Batman’da daha önce ortaya çıkan ikiliği ortadan kaldıracağız. Hangi partiden olursa olsun belediye ile sürekli ortak ve koordineli olarak çalışacağız” diye konuştu.

DURUŞ’TAN TEŞEKKÜR

Basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür eden CHP Batman İl Başkanı Hikmet Duruş, “Basınımız bizim için olmazsa olmazımızdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak özgür basının her zaman Türkiye’de var olmasını istiyoruz. Sizler yağmurda, çamurda, Batman’ın her türlü sorununu halkımıza taşıyorsunuz. Gerçekten çok zor bir görev üstlendiniz. Bu anlamda görevlerinizi layıkıyla yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum ” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.