Spor kulüplerine 1 milyon 605 bin TL’lik destek

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2023 mali yılı bütçesinden Türkiye genelinde olduğu gibi Batman’da da aktif olan 68 spor kulübüne toplamda 1 milyon 605 bin TL nakdi yardımda bulundu.

Spor kulüplerine 1 milyon 605 bin TL’lik destek
Yayınlama: 04.05.2023 13:09:07
54
A+
A-

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün hesabına aktarılan nakdi yardım, Gençlik ve Spor Bakanlığının belirlediği miktarlara göre kulüplerin hesabına aktarılacak. 19 Mayıs Spor Salonunda yapılan çek takdim töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, verilen desteğin önemli olduğunu belirterek, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

“HER ALANDA KULÜPLERMİZİN YANINDAYIZ”

‘Her konuda kulüplerimizin yanındayız” diyen Müdür Özperk; “Bakanlığımızın 68 spor kulübümüze gönderdiği nakdi yardım ilaç gibi geldi. Bütün kulüplerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Kısa zamanda yapılacak resmi prosedürlerden sonra kulüplerimize belirlenen miktarlar hesaplarına aktarılacak. Elbette ki geleceğimiz, ümidimiz ve yarınlarımız olan siz gençlerimizin Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına, ‘Türkiye Yüzyıl’ına en iyi şekilde hazırlanabilmemiz için her konuda donanımlı olmak ve sizi donanımlı yetiştirmek bizlerin görevi. Dolayısıyla eğitimin yanında sporda da sizleri çok donanımlı bir şekilde yetiştirmek, iyi sporcu yapmak, sizi spor yapan bireyler haline getirmek bizim temel arzumuz ve görevimiz. Bu yardımın dışında da hepiniz Batman genelinde milyonlarca liralık bütçeyle ilimizde birçok spor tesisi yapılmakta ve malzeme desteği verilmektedir. Onun dışında her türlü ihtiyacınızın giderilmesi için çok farklı çalışmalar yapılmaktadır. Hepsi sizin geleceğe daha donanımlı daha sağlıklı yetişebilmeniz içindir” dedi. Yapılan konuşmanın ardından Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, yardım çekini ASKF Batman Şube Başkanı Mahmut Akyol ve Ampute Futbol Kulübü Başkanı Vedat Çoban’a teslim etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.