“Sizden daha çevreciyim”

Yapacakları her şeyi planlayarak yapmakla mükellef olduklarını belirten Vali Ekrem Canalp, OSB’lerin yapımıyla ilgili olarak kamuoyunda bazı çevrecilerin eleştirilerini sitemli şekilde yanıtladı.

“Sizden daha çevreciyim”
Yayınlama: 06.06.2023 17:36:57
144
A+
A-

Eleştiri yapanları insaflı olmaya çağıran Vali Canalp, “Sanki biz OSB’leri kurduğumuz zaman havayı, toprağı, suyu zehirleyecek bir projeyi hayata geçiriyormuş gibi bir intiba yaratmak isteyen insanlar var. İnsaflı olunuz. Allah’tan korkunuz. Böyle bir şey asla söz konusu olamaz. Yapacağımız her şey çevresel duyarlılığı en üst düzeyde gözeten uygulamalar olacaktır. Nasıl ki imarda, suda bugünü değil, gelecek 10 yılları planlıyorsak, Batman’ın OSB’leri, üretim alanları, istihdam alanları söz konusu olduğu zaman, bugünü, yarını kurtarmayı değil, on yılları inşa etme gayretindeyiz” dedi.

“YOLUMUZDAN ASLA YILMAYACAĞIZ”

Yapacakları OSB’lerin Batman kamuoyunda sürekli gündem konusu yapıldığını kaydeden Vali Canalp, “Yapacağımız her şey çevresel duyarlılığı en üst düzeyde gözeten uygulamalar olacaktır. Eğer kendisini çevreci olarak iddia eden varsa, gelsin çıksın karşıma. Ben hepsinden daha çevreciyim. Çünkü ben sadece konuşmuyorum, aynı zamanda yapıyorum. Yolumuzdan da asla ve asla yılmayacağız. Bunu da burada bir kez daha net şekilde vurgulayalım, herkes de bunu böyle bilsin” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.