Yemeklere lezzet katıyor

Meşhur Arnavut ciğeri, aperatif yemekleri ve dünya mutfağının lezzet ve kalitesiyle damakları tatlandıran By Üstadım kahvaltı salonu, Batman’da Ziya Gökalp mahallesi 80. Yıl caddesi Dörtyol kavşağında hizmet vermeye devam ediyor. Salonun bayan ustası Nisa Nur Tekin, babasından öğrendiği nefis yemekleri pişirerek müşterilere sunuyor.

Yemeklere lezzet katıyor
Yayınlama: 06.06.2023 13:30:22
577
A+
A-

“KADINLARIN BAŞARAMAYACAĞI ŞEY YOKTUR”

Açıktan lise mezunu olduğunu Nisa Nur, “Burada babam Veysi usta ve kardeşim Mert ile beraber ailecek hizmet sunuyoruz.  Arnavut ciğeri, kumru, patso, tost çeşitleri, kahvaltı, sucuklu yumurta, cips tabağı, ızgara sucuk, kaşarlı köfte, full karışık kumru, sebzeli köfte ve yumurtalı kumru gibi onlarca yemeği rahatlıkla pişirebiliyorum. Lezzetli ürünlerimizi kaliteyle birleştirip halkımızın hizmetine sunmaktayız. Menümüzde yer alan tüm güzel yemekleri babamın sayesinde öğrendim” dedi.

“KADINLAR DA ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMALI”

Bir kadın olarak yemek sektöründe çalışıp başarılı sonuçlar elde ettiği için mutlu olduğunu kaydeden Nisa Nur, “Bence kadınlar çalışarak toplumda güçlü bir şekilde yer alıp ülke ekonomisine katma değer katmalıdır. Ben bu genç yaşımda ayaklarımın üstünde durarak aileme katkı sunduğum için ayrıca mutluyum. Tabii bu konuda babamın ve ailemin desteği de başarımda önemli bir payı var” diye konuştu.

“BU İŞE KUMRU YEMEĞİ PİŞİREREK BAŞLADIM”

Lokanta sektörüne ilkin kumru yemeği pişirerek atıldığını belirten Nisa Nur, “Kahvaltı ve aperatif yemeklerin yanı sıra aslında pasta alanında da deneyime sahibim. Pasta, yaş pasta vs. tüm çeşitlerini yapabiliyorum. Kendimi her alanda geliştirmeyi seviyorum. Bir kadın olarak tabii ki hedeflerim var. Daha yolun başında sayılırım. Bu hedeflerimin ışığında büyük bir azimle çalışmaya devam ediyorum.  Vatandaşlar 0543 591 77 95- 0488 214 05 50 nolu Alo Servis numaralarımız ve sosyal medya hesabımız olan @Byustadım isimli instagram adresimiz vasıtasıyla bize ulaşabilirler.  İşyerlerine de servis yapmaktayız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.