Aşırı sıcaklar hasta ediyor

Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği günlerde dışarıda kalan vatandaşlara güneş çarpmasına karşı uyarılarda bulunan uzmanlar, gündüz 10.00 ile 16.00 arası zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini belirttiler.

Aşırı sıcaklar hasta ediyor
Yayınlama: 26.07.2023 14:47:23
Düzenleme: 26.07.2023 14:49
30
A+
A-

Batman’da son bir haftadır hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması beraberinde bazı rahatsızlıkları da getirdi. Birçok insan güneş ışınları ve bunaltıcı sıcaklıklardan olumsuz etkilendiği için hastanelik oldu. Baş ağrısı, mide bulantısı, ishal ve halsizlik şikayetlerinin yoğun olduğu Batman’da, vatandaşlar olumsuz hava koşullarıyla baş etmeye çalışıyorlar. Batman’da aşırı sıcaklar yüzünden birçok vatandaş evlerinden çıkmaz iken, dışarıda olanların büyük bir çoğunluğu da park ve bahçelere akın ederek serin ortamda zamanlarını geçiriyorlar.

GÜNEŞ ÇARPMASINA DİKKAT…

Güneş çarpmasına karşı vatandaşlara sık sık tavsiyelerde bulunan uzmanlar, güneş çarpmasını, “Uzun süre sıcağa maruz kalındığında çok aşırı terleme ile vücuttan su ve tuz kaybına bağlı ortaya çıkan halsizlik, bitkinlik, kramplar, baş ağrısı, bayılma hissi, tansiyon değişimleri, nabzın hızlanması, hatta bilincin bozulması ve felç ile kendini gösteren sağlığımızın bozulması durumudur” şeklinde tanımlayarak tedbirli davranılması noktasında uyarılarını yapamaya devam ediyorlar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.